REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Han Solo ma przed nami coraz mniej tajemnic. Analizujemy nowe materiały wideo

Han Solo już za niecały miesiąc przyleci Sokołem Millennium na ekrany kin. Do sieci trafił nowy materiał, który opowiada o tytułowym bohaterze nowych Gwiezdnych wojen. Pojawiło się w nim mnóstwo nieznanych dotąd scen. Sprawdzamy, co dokładnie Disney zdradził przed premierą drugiego spin-offa cyklu Star Wars.

30.04.2018
17:21
Han Solo: Gwiezdne wojny - historie plakaty
REKLAMA
REKLAMA

W połowie kwietnia pojawił się pełny zwiastun filmu Han Solo: Gwiezdne wojny - historie, w którym udało mi się wypatrzeć 23 ciekawostki. Później zobaczyliśmy kolejne spoty traktujące m.in. o przyjaźni tytułowego bohatera z chodzącym dywanikiem i jego spotkaniu z Lando Calrissianem.

Disney robi wszystko, żebyśmy podczas seansu w kinie zaskoczyli się w jak najmniejszym stopniu. Właśnie pojawił się nowy klip promujący kolejny kolejny film z serii Gwiezdne wojny, w którym znalazły się wypowiedzi obsady i kilka niewidzianych wcześniej scen. Część z nich nadaje nowy kontekst tym widzianym wcześniej.

Solo: A Star Wars Story - Becoming Solo Featurette w serwisie YouTube.

Już na samym początku otrzymujemy zapewnienie od Rona Howarda, że Han Solo: Gwiezdne wojny - historie będzie filmem zupełnie innym niż wszystkie wydane do tej pory. Tym razem będziemy obserwować odległą galaktykę pod twardymi rządami Imperium, ale nie z perspektywy Rebeliantów, jak w oryginalnej trylogii, serialu Rebelianci i Łotrze 1.

Donald Glover przypomina, że będziemy obserwować młodego Hana Solo na chwilę przed tym, nim stanie się zawadiackim przemytnikiem, którego Ben Kenobi wynajął w kantynie na Tatooine. Chwilę później widzimy ikoniczne kostki, które były na pokładzie Sokoła Millennium. Te same, które Luke „przekazał” Lei w Ostatnim Jedi!

W kolejnej scenie Alden Ehrenreich, czyli aktor portretujący młodego Hana Solo, zagłębia się w ten temat. Co sprawiło, że Han stał się tym, kim się stał? W kadrze widzimy zapewne odpowiedź na to pytanie i znacznie więcej scen batalistycznych. Jestem już pewien, że na początku filmu zobaczymy bohatera jako członka imperialnej armii.

han solo gwiezdne wojny historie a star wars story 1 class="wp-image-158994"

W filmie pojawi się nowy przerażający obcy.

Fragment opowiadający o wyzwaniach stojących przed bohaterem pokazuje utrzymane w niebieskiej kolorystyce ujęcie z ogromnym obcym taplającym się w jakiejś brei. Niewykluczone, że tubylcy na pustynnej planecie będą próbowali poddać go jakiejś próbie lub wyciągnąć z niego informacje, niczym Saw Gerrera w Łotrze 1.

Scen batalistycznych, w tym nie publikowanych wcześniej ujęć, jest zresztą całkiem sporo. Z jednej strony mam nadzieję, że nie pokazano tu wszystkiego, a z drugiej strony nie chciałbym, by zdominowały one film. Owszem, to są Gwiezdne wojny, ale jednak tej wojny w poprzednim spin-offie mieliśmy już aż nadto.

Nowy klip nadaje nowy kontekst poprzednio opublikowanym scenom.

Z początku byłem przekonany, że scena, w której Han chwali się swoimi umiejętnościami („jestem kierowcą, jestem pilotem”) pochodzi z początkowej części filmu, a wypowiada te słowa w kierunku bezimiennego przełożonego w armii. Wygląda jednak na to, że doszukiwałem się tutaj zbyt wiele.

han solo gwiezdne wojny historie a star wars story 1 class="wp-image-158997"

W nowym materiale Han znów się chwali - aczkolwiek używa nieco innych słów - ale w odpowiedzi na jego przechwałki mentor się zaśmiewa. Jest oczywiście szansa na to, że podobna kwestia pada w filmie dwukrotnie - może będzie z tego tzw. running joke.

Klip zdaje się też sugerować, że pomiędzy Hanem i Qi’Rą pojawi się coś więcej, niż tylko przyjaźń.

Mam tylko nadzieję, że ewentualny wątek romantyczny będzie tylko delikatnie zarysowany. Przecież wszyscy wiemy, że Han finalnie spiknie się z księżniczką Alderaanu, a potem spłodzi duchowego następce Lorda Vadera. Każdy jego romans w nowym filmie jest z góry skazany na smutny koniec.

W ramach Expanded Universe miał inne partnerki. Poznaliśmy go w końcu w Nowej nadziei jako 30-letniego faceta. Był nawet szczerze zakochany, ale jego wybranka zginęła walcząc z Imperium, a Han zdystansował się od Rebelii. Mam nadzieję, że historia Qi’Ry nie będzie kalką tej znanej już opowieści.

han solo gwiezdne wojny historie a star wars story 1 class="wp-image-159000"

Jeśli tylko Disney sobie z nami nie pogrywa, przebieg fabuły możemy już sobie nakreślić.

  • Han Solo jest członkiem imperialnej armii i bierze udział w krwawej masakrze;
  • bohater dezerteruje i ratuje Chewbaccę, który zaciąga u niego dług życia;
  • Solo szuka dla siebie zajęcia na marginesie prawa i spotyka znajomą sprzed lat;
  • razem ze swoim mentorem planuje skok tysiąclecia i wyrusza na poszukiwania pilota;
  • Lando i Han zaczynają współpracować, zawiązuje się między nimi nić przyjaźni;
  • bohaterowie realizują skok, ale pod koniec coś idzie nie tak i odchodzą z niczym;
  • na sam koniec Han i Lando grają o Sokoła w karty, a młody Solo wygrywa od przyjaciela statek.

W międzyczasie będziemy obserwować, jak pomiędzy Hanem i Chewbaccą rodzi się przyjaźń. Wygląda na to, że dowiemy się, kiedy po raz pierwszy Han użył ksywki i nazwał towarzysza per Chewie. Uznał, że jego kompan potrzebuje pseudonimu, bo jego pełnego imienia w języku shyriiwook wymówić nie jest w stanie.

REKLAMA

Czy moje przewidywania się sprawdzą, dowiemy się już za niecałe 3 tygodnie.

Premiera filmu Han Solo: Gwiezdne wojny - historie zaplanowana jest na 25 maja.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA