REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Człowiek Warga stwierdził, że influencerzy zachodzą w ciążę dla pieniędzy

Maciej Dąbrowski w rozmowie na kanale Post Sponsorowany wypowiedział się na temat dzieci influencerów i spieniężania ich wizerunku. I jeśli w kontrowersyjnej opinii youtubera jest choć ziarno prawdy, to żyjemy w bardzo szkodliwych czasach, a twórcy powinni przewartościować sobie pewne kwestie.

06.12.2023
15:39
Człowiek Warga stwierdził, że influencerzy zachodzą w ciążę dla pieniędzy
REKLAMA

Nadeszło pierwsze pokolenie dzieci influencerów, o których było głośno już w momencie, gdy na teście ciążowym pojawił się pozytywny wynik. Tym samym w pewnym momencie rozgorzała dyskusja, czy pokazywanie wizerunku najmłodszych w sieci jest w ogóle bezpieczne. Przewijał się wtedy argument, że lepiej malucha nie pokazywać, ponieważ to on powinien zadecydować już później, czy chce, by jego wizerunek i prywatne sprawy były wywlekane na światło dzienne. Z drugiej strony influencerzy tłumaczyli, że pokazywanie dziecka od samego początku sprawi, że internauci zaspokoją swoją ciekawość i nie będą próbowali za wszelką cenę dowiedzieć się, jak wygląda. Poza tym niektórzy internetowi twórcy pokazują na vlogach swoje życie i byłoby głupio, gdyby ukrywali, że mieszka z nimi ktoś jeszcze.

REKLAMA

O influencerach przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

Ilu influencerów, tyle opinii. Dziecko Andziaks zna już niemal cały internet, podobnie jak niemowlaka Wersow i Friza. The Happy Family nagrywa ze swoimi pociechami tiktoki, budując na nich połowę contentu, a Lil Masti nawiązywała współpracę z firmami oferującymi dziecięce produkty jeszcze przed narodzinami swojej córki. Do dyskusji na temat dzieci influencerów włączył się również Maciej Dąbrowski z kanału Z Dvpy, który wyraził na ten temat dość kontrowersyjną opinię.

Maciej Dąbrowski stwierdził, że są influencerzy, którzy zachodzą w ciążę tylko po to, by ją spieniężyć

Rozmowa z Człowiekiem Wargą pojawiła się na kanale Post Sponsorowany. W wywiadzie poruszono takie tematy jak wykorzystywanie nieletnich do działań contentowych, sharenting czy zjawisko kid influencerów. W pewnym momencie Dąbrowski stwierdził, że niektórzy twórcy zachodzą w ciążę głównie po to, by później móc ją spieniężyć:

Ja uważam, że są niektórzy twórcy, którzy zachodzą w ciążę specjalnie po to, by ją spieniężyć. I nie powiem, którzy, no bo tutaj nie będę rzucał jakimiś bezsensownymi oskarżeniami, bo ja nie wiem, którzy mają taką tendencję i którzy tak myślą

- skomentował.

Dodał, że jest przekonany, że istnieją twórcy, którzy doskonale wiedzą, jak działa rynek, a jedną z dróg, by zaistnieć na tym rynku, jest spieniężanie swoich dzieci. Według Dąbrowskiego robią to ci, którzy nie mają niczego więcej do zaoferowania:

[Influencerzy] wychodzą z takiego głównego założenia: "Ty, a może zrobimy sobie dziecko?", bo jednym z aspektów, i to pierwszy możliwy, który przychodzi mi do głowy, jest to, że wtedy zarobią na tym hajs

- podsumował.
REKLAMA

Zdjęcie główne: zrzut ekranu z filmu "Jak influencerzy MONETYZUJĄ DZIECI? Feat @zdvpy".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA