REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Janusz Gajos odchodzi z teatru po 62 latach. Co z filmami?

Pogłoski okazały się prawdziwe - Janusz Gajos odchodzi z teatru. O przyczynach swojej decyzji (i nie tylko) opowiedział w jednym z wywiadów, ujawniając między innymi, że poczuł się już najzwyczajniej w świecie zmęczony po tych imponujących 62. latach. Przyznał też, że nie czuje się już "panem sytuacji na scenie".

18.01.2022
16:00
janusz gajos odchodzi teatr aktor film
REKLAMA

Janusz Gajos odszedł z Teatru Narodowego, na którego deskach występował przez 23 lata. Jeden z najwybitniejszych polskich aktorów zrezygnował z etatu, co nie oznacza jednak, że całkowicie zrywa z teatrem. W rozmowie z Dorotą Wellman dla "Dzień Dobry TVN" artysta opowiedział o przyczynach swojej decyzji - zgodnie z przypuszczeniami, została ona podyktowana kwestiami okołozdrowotnymi. Nie będzie już występował na scenie, bo czuje się zmęczony.

REKLAMA

Policzyłem sobie, że to są 62 lata uprawiania tego zawodu w teatrze. Poczułem się troszeczkę zmęczony. (...) Przyłapałem się na tym, że już nie jestem panem sytuacji na scenie, więc to była ta wskazówka mówiąca "uważaj". Są pewne obawy, że nie dam rady w trakcie przedstawienia. Oczywiście, że są na to sposoby, ale ja nie chciałbym z tego korzystać

- powiedział Janusz Gajos.

Janusz Gajos: a co z filmami?

REKLAMA

82-letni aktor uspokoił swoich miłośników - póki co nie zamierza rezygnować z występów przed kamerą. Wyznał, że jeśli twórcy filmowi będą proponować mu coś ciekawego, a on stwierdzi, że da radę, to na pewno "będzie się starał".

Artysta zanegował też insynuacje, jakoby to żona skłoniła go do rezygnacji. Powiedział, że nie cierpi "tego typu literatury" - oczywiście, może w tym być część prawdy, ale to nie tak, że żona powiedziała mu: "koniec". Podkreślił, że bardzo go to bawi. A oficjalnie zakończył współpracę z Teatrem Narodowym... w maju 2021 roku.

Na teatralnej scenie legendarny aktor zadebiutował w roku 1965, gdy ukończył studia na wydziale aktorskim PWSTiF w Łodzi. Przez pięć kolejnych lat był aktorem w Teatrze im. Jaracza. Później związywał się z różnymi teatrami w stolicy. Popularność ekranową zdobył jeszcze w latach 60. dzięki roli Janka Kosa w kultowym serialu "Czterej pancerni i pies". Obecnie czekamy na premierę filmu "Fuks 2" Macieja Dutkiewicza z jego udziałem.

Janusz Gajos. Teatr Telewizji
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA