REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Ten polski serial kryminalny to nowy hit Netfliksa - i jest świetny. Wyprodukowała go TVP

Serial "Krucjata", który swego czasu był hitem TVP, trafił na Netfliksa i otworzył się na szerszą publiczność. Produkcja błyskawicznie zyskała popularność, co skutkowało tym, że w zaledwie 2 dni od premiery trafiła do zestawienia TOP 10 tytułów serwisu. O czym opowiada?

08.05.2024
12:01
krucjata netflix top 10 polski serial
REKLAMA

Często bywa tak, że polskie produkcje, które nie cieszyły się popularnością w chwili ich debiutu, za sprawą Netfliksa trafiają do TOP-ki tytułów w serwisie i przeżywają swoje drugie życie. Tak było choćby z filmem "Piep*zyć Mickiewicza", który, w przeciwieństwie do kin, w VOD święci triumfy - i to najprawdopodobniej wysoka oglądalność produkcji z Dawidem Ogrodnikiem w roli głównej skutkowała nawet tym, że twórcy dostali zielone światło na sequel - "Szkoła życia". Podobnie wygląda to w przypadku "Dziewczyny influencera" czy 5. już części "Kogla Mogla", a także serialu "Krucjata", który w 2 dni od premiery na Netfliksie wspiął się na 1. miejsce do TOP 10 produkcji serwisu.

REKLAMA

Krucjata: o czym opowiada? Polski serial jest hitem serwisu Netflix

Za kamerą serialu "Krucjata", który zadebiutował 21 listopada 2022 r. w TVP VOD, stanął Łukasz Ostalski, natomiast scenariusz odpowiedzialny był Wojciech Tomczyk. Produkcja kryminalna śledzi losy komisarza Jana "Mandżaro" Góry, a także jego współpracowników w wydziale zabójstw i terroru kryminalnego Komendy Stołecznej Policji. Fabuła skupia się na serii porwań i zabójstw wpływowych ludzi i znanych osobistości z pierwszych stron gazet - dziennikarki telewizyjnej, jurora w talent show, polityka oraz bankiera. Choć każdy z 13 odcinków porusza nową zagadkę i jej rozwiązanie, błyskawicznie okazuje się, że tragiczne wydarzenia łączą się w jedną całość. Warto dodać, że odbiorcy chwalą produkcję i wysoko ją oceniają.

"Krucjata" może poszczycić się nie tylko interesującą fabułą, ale również gwiazdorską obsadą - na ekranie pojawili się tacy aktorzy jak: Julian Świeżewski (komisarz Jan "Mandżaro" Góra), Tomasz Schuchardt (jako komisarz Ludwik "Luizjana" Bończyk), Paweł Tomaszewski (jako Kamil Czajewski), Vanessa Aleksander (jako podkomisarz Maria Darska), Mateusz Nędza (jako Norbert "Lemuel" Van Hangen), Masza Wągrocka (jako podkomisarz Ula Urbańska), Justyna Wasilewska (jako major Wiktoria Dembińska), Piotr Cyrwus (jako patolog) oraz Eryk Kulm jr (jako Maks).

Zwiastun serialu "Krucjata"

Na ten moment widzowie doczekali się jedynie 1. sezonu produkcji. Niewykluczone jednak, że popularność, którą "Krucjata" zyskała w serwisie Netflix, wpłynie na decyzję twórców i, podobnie jak w przypadku filmu "Piep*zyć Mickiewicza", osoby odpowiedzialne za tworzenie tytułu kryminalnego zdecydują się kontynuować mroczną historię.

1. sezon serialu "Krucjata" jest dostępny na platformie Netflix.

REKLAMA

O polskich serialach przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA