REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

TVP po raz pierwszy od 30 lat nie wyemituje rozgrywek UEFA Champions League

Zmiany w tegorocznej emisji Ligi Mistrzów. Okazało się, że Telewizja Polska nie otrzymała w tym roku sublicencji na emisję meczów UEFA Champions League, a to oznacza, że po raz pierwszy od 30 lat kibice nie obejrzą żadnego meczu w TVP.

18.09.2023
11:09
TVP po raz pierwszy od 30 lat nie wyemituje rozgrywek UEFA Champions League
REKLAMA

Liga Mistrzów to wydarzenie, podczas którego kibice mają okazję oglądać zmagania europejskich klubów piłkarskich. W tym roku pierwsze mecze fazy grupowej rozpoczynają się już jutro, czyli 19 września, a wielki finał rozegra się 1 czerwca 2024 roku. Do tej pory tradycją było, że podczas trwania UEFA Champions League w każdą środę kibice zasiadali przed telewizorami, gdyż właśnie wtedy na kanale TVP transmitowane były najciekawsze rozgrywki. W tym roku po raz pierwszy od 30 lat może okazać się, że w bezpłatnej telewizji nie zostanie wyemitowany żaden mecz w ramach Ligi Mistrzów 2023.

REKLAMA

TVP nie pokaże rozgrywek w ramach UEFA Champions League. Prawo do emisji Ligi Mistrzów posiada telewizja Polsat

Na kilka dni przed rozpoczęciem Ligi Mistrzów, na portalu X Sebastian Staszewski opublikował wpis, który rozwiał wszystkie wątpliwości kibiców. Dziennikarz sportowy i redaktor naczelny w TVP Sport poinformował, że TVP nie uzyskało sublicencji do transmitowania Ligi Mistrzów. Gdzie zostaną zatem wyemitowane prestiżowe rozgrywki europejskich klubów? Okazuje się, że prawa do emisji posiada Polsat, jednak wszystkie mecze oglądać można jedynie za pośrednictwem płatnych kanałów stacji. Na ten moment nie wiadomo, czy Polsat zmieni swoją ramówkę - w środy, czyli zwyczajowych dniach, w których do tej pory TVP emitowało wybrane rozgrywki, na Polsacie oglądać można najnowsze programy stacji: "Temptation Island Polska" oraz "The Real Housewives. Żony Warszawy".

Gdzie zatem obejrzeć Ligę Mistrzów 2023? Dostęp do wszystkich spotkań piłkarskich będą mieli subskrybenci serwisu Polsat Box Go Sport. Koszt pakietu to w promocyjnej cenie 40 zł/mies.

REKLAMA

Więcej o programach i produkcjach w telewizji TVP pisaliśmy na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA