REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się
  3. Dramy

Marcin Najman sprawniej unika komorników niż pięści. Teraz może za to słono zapłacić

Marcin Najman przegrał przed laty proces o zniesławienie, a następnie nie wykonał postanowień wyroku sądowego wydanego w jego sprawie - pięściarz miał między innymi przekazać określoną kwotę na Fundację Dziecięcą Fantazja. Teraz sprawa wróciła - i wygląda na to, że Najman może mieć poważne kłopoty w związku z licznymi długami i ukrywaniem dochodów.

05.04.2022
16:54
marcin najman saleta rawicz długi wyrok sąd twitter
REKLAMA

Marcin Najman zdecydowanie sprawniej unika komorników niż pięści przeciwników w oktagonie - i już niedługo może odklepać pod celą. Pięściarz miga się na wszelkie możliwe sposoby - nie wywiązał się nawet z decyzji sądu po głośnej przegranej sprawie z powództwa cywilnego z dziennikarką Super Expressu, Martą Rawicz-Kosecką. Założyciel MMA-VIP za pomówienie o romans z Przemysławem Saletą miał wypłacić pokrzywdzonej 20 tys. zł i wpłacić pieniądze na Fundację Dziecięcą Fantazja. Sprawę nagłaśniał m.in. Andrzej Kostyra, wracając do niej później w styczniu tego roku (tweet pod cytatem).

REKLAMA

Sąd przyznał Marcie dwadzieścia tysięcy złotych i od czterech lat nie może uzyskać tych pieniędzy. Z odsetkami to jest już ponad 30 tys., ale żaden komornik nie może od ciebie odzyskać tych pieniędzy. Zapewne za walkę, w której się za bardzo nie napracowałeś, bo doznałeś kontuzji, jakieś honorarium dostałeś. Bądź honorowy, zwróć te pieniądze i niech dziewczyna, którą obraziłeś, ma satysfakcję, bo przecież jej nawet nie przeprosiłeś

- mówił Kostyra w 2018 roku.

Saleta: "Kłopoty, kłopoty Najmana"

Wygląda na to, że Marta Rawicz w istocie nie odpuściła. Przemysław Saleta zamieścił dziś skan pisma, z którego wynika, że Prokuratura Okręgowa w Częstochowie wyznaczyła Prokuraturę Rejonową Częstochowa-Północ do przeprowadzenia postępowania w sprawie Najmana - chodzi o możliwość popełnienia przestępstwa z art. 300 § 2 kk.

Udaremnienie lub uszczuplenie zaspokojenia wierzycieli - art 300.
§2. Kto, w celu udaremnienia wykonania orzeczenia sądu lub innego organu państwowego, udaremnia lub uszczupla zaspokojenie swojego wierzyciela przez to, że usuwa, ukrywa, zbywa, darowuje, niszczy, rzeczywiście lub pozornie obciąża albo uszkadza składniki swojego majątku zajęte lub zagrożone zajęciem, bądź usuwa znaki zajęcia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

REKLAMA

W swoim wpisie Saleta poruszył temat wspomnianego procesu - napisał też, że przez lata wraz z dziennikarką byli informowani przez komorników, że dług jest nie do ściągnięcia, bo Najman nie posiada nic zapisanego na siebie. Wówczas Marta Rawicz złożyła zawiadomienie o ukrywanie dochodów. I teraz rzeczywiście wygląda na to, że Najman będzie musiał zapłacić (biorąc pod uwagę sukces swojej gali freak fightowej, powinien mieć z czego), albo pójdzie siedzieć.

Saleta dodaje, że lista wierzycieli Najmana jest naprawdę długa - łącznie z ZUS-em i Urzędem Skarbowym. "El Testosteron" może mieć spory problem z wykaraskaniem się z kłopotów, gdy już wyjdzie na jaw, w jaki sposób udaremniał wykonanie orzeczeń sądu. Najwyższa pora - jako jeden z elementów kary sugeruję dożywotni zakaz publikowania w sieci swoich mądrości.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA