REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Aż 9 głośnych polskich filmów i seriali wleciało na Netfliksa

Dziś do biblioteki platformy Netflix wpadły dwie polskie produkcje: serial "Osiecka" oraz film "Konopacka. Walka o złoto". To kolejne z serii rodzimych tytułów, które w ostatnim czasie zawitały w serwisie.

15.05.2024
14:13
netflix filmy seriale polskie nowości co obejrzeć osiecka konopacka krucjata 100 milionow
REKLAMA

Netflix lubi wzbogacać swoją ofertę polskimi filmami i serialami - zarówno tymi na licencji, jak i własnymi produkcjami oryginalnymi. Nic dziwnego: większość zrealizowanych w Polsce tytułów trafia na listy TOP 10 najpopularniejszych. Choć mogłoby się wydawać, że więcej w nas niechęci, w gruncie rzeczy lubimy sięgać po rodzime obrazy - i to nawet wówczas, gdy wszystkie znaki na niebie i ziemi sugerują, że lepiej byłoby ominąć je szerokim łukiem. Dlatego też paździerze pokroju "Kogel Mogel 5" szybciutko wspinają się na szczyt rankingów najchętniej oglądanych produkcji.

REKLAMA

Netflix: nowe polskie filmy i seriale w ofercie

Osiecka

Biografia poetki Agnieszki Osieckiej, w którą wcielają się Eliza Rycembel i Magdalena Popławska. Serial prezentuje życie legendarnej autorki od wczesnej młodości (lata 50.) aż do śmierci w latach 90. Produkcja portretuje realia obyczajowe, polityczne i - rzecz jasna - artystyczne tamtego okresu; są one czymś więcej niż tłem dla opowieści, wywierają bowiem istotny wpływ na życie bohaterki. Walka z cenzurą, konflikt z ówczesnymi normami i konieczność podjęcia trudnych życiowych wyborów to esencja serialu.

Osiecka

Konopacka. Walka o złoto

Trwający niespełna godzinę obraz zabiera nas do eleganckiej, przedwojennej Warszawy, na bezdroża wschodniej Polski oraz na olimpijską arenę w Amsterdamie. Prześledzimy drogę, jaką Konopacka przebyła jako jedna z kierowców ewakuującego rezerwy Banku Polskiego konwoju. Z jednej strony przyjrzymy się dramatycznej ewakuacji rezerw, z drugiej - zanurzymy się w retrospekcjach, które przybliżą nam najważniejsze wydarzenia z życia bohaterki.

Jak ukradłem 100 milionów

Kryminalna komedia, której bohater - Ed - ukradł 100 milionów, które teraz musi wyprać. Za namową współpracowniczki musi jednak spędzić rok w więzieniu za „błąd księgowy”. Niedługo wcześniej uwodzi opiekunkę fok, Em, której opowiada dyrdymały o rocznej delegacji do Nowego Jorku (i całą masę innych kłamstw), jednocześnie decydując się uczynić ze schroniska dla zwierząt przykrywkę. 

Jak ukradłem 100 milionów

Netflix: pozostałe polskie produkcje, które dodano w ostatnim czasie

  • Krucjata
  • Akademia Pana Kleksa
  • Marusarz. Tatrzański orzeł
  • Polowanie
  • Dziewczyna influencera
  • Baby Boom, czyli Kogel Mogel 5
REKLAMA

Czytaj więcej o nowościach na platformach streamingowych w Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA