REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix

Nowe animacje dominują Netfliksa i inne serwisy. Widzowie chcą oglądać bajki - nic dziwnego, bo są świetne

Platformy streamingowe w Polsce zostały ostatnio zdominowane przez produkcje animowane. Widzowie zadecydowali, że to właśnie bajki są przed majówką najchętniej oglądanymi tytułami w naszym kraju. Nic dziwnego, ponieważ te propozycje są ciekawe nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych. Jeżeli jeszcze nie zagłębiliście się w temat, to mamy coś da was. Zebraliśmy kilka najciekawszych produkcji.

27.04.2024
10:07
Popularne animacje, bajki, Netflix, HBO Max, Disney+
REKLAMA

Ostatnia topka najpopularniejszych tytułów Netfliksa udowadnia, że wielu odbiorców treści miało ochotę na opowieści prosto ze starożytnego Egiptu. Mamy więc gorący klimat, mumie, tajemnicze hieroglify, a przy okazji też pogoń za marzeniami. Ten ostatni element wydaje się być nawet wiodący, gdyż bardzo dużą oglądalnością cieszy się również produkcja „Życzenie”, dostępna na platformie Disney+. Widzowie z pewnością potrzebowali jakiejkolwiek odskoczni od dość przytłaczającej tematyki, między innymi tej poruszanej przez miniserial „Reniferek”. Egipt to zdecydowanie dobre miejsce na relaks oraz odpoczynek od nie zawsze kolorowej rzeczywistości. Okazuje się, że dla niektórych dobrą destynacją jest też letni obóz. Tutaj akurat spokój nie jest gwarantowany, gdyż skutecznie zakłóca go pewien nadpobudliwy dzięcioł. To może chociaż dobre jedzenie? Nie ma problemu, ten apetyt jest w stanie zaspokoić serwis HBO Max. Tworzy nam się tutaj zestawienie dość nietypowe, ale też bardzo intrygujące. Sprawdźmy, jakie produkcje animowane cieszą się obecnie największym zainteresowaniem w streamingu.

REKLAMA

Spis treści:

Popularne filmy animowane: Dzięciołek Woody jedzie na obóz (2024)

Pamiętacie taką postać, jak Woody Woodpecker? W Polsce prędzej skojarzy się oczywiście Dzięciołek Woody. Twórcy uwielbiają wracać do przygód tego szalonego ptaka. Można oglądać je od 1941 roku. Kreskówki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i wielu widzów z dużym sentymentem wraca do nich po latach. Oczywiście nie trzeba uciekać tak daleko w przeszłość. Universal Studios odświeżyło serię w 1999 roku. Na tym działaniu nie poprzestano. Aktualnie możemy zapoznać się z wersją filmową w reżyserii Jonathana A. Rosenbauma. „Dzięciołek Woody jedzie na obóz” to produkcja, która umiejętnie łączy w sobie animację z rzeczywistością (tak jak robi to m.in. „Kosmiczny mecz”). Tytułowy ptak zostaje wyrzucony z lasu, najprawdopodobniej przez swoje wyjątkowo naganne zachowanie. Szybko znajduje sobie jednak nowy dom. Jest nim obóz letni Juhu, ale nawet tam nie jest do końca bezpiecznie. Woody będzie musiał zamierzyć się ze swoimi przeciwnikami, a przy okazji powstrzymać inspekcję, przez którą camping może zostać zamknięty.

Zwiastun filmu Dzięciołek Woody jedzie na obóz, dostępnego na platformie Netflix

Film „Dzięciołek Woody jedzie na obóz” można obejrzeć na platformie Netflix.

„Tedi i szmaragdowa tablica” (2022)

Tedi to taki „Indiana Jones” dla najmłodszych. Nie oznacza to oczywiście, że podczas seansu tytułu „Tedi i szmaragdowa tablica” dorośli będą się nudzić. Wręcz przeciwnie, Enrique Gato stworzył produkcję, która jest gwarancją dobrej, śmiesznej zabawy dla całej rodziny. Historie o ekscentrycznym archeologu zachwyciły widzów tak bardzo, że powstały aż trzy filmowe części. „Tedi i szmaragdowa tablica” to najnowsza odsłona serii. Animacja przedstawia kolejne przygody tytułowego mężczyzny z wielkimi marzeniami. Tedi ponad wszystko pragnie akceptacji. Jego koledzy po fachu traktują go raczej jak zbędny balast, niż jak specjalistę w swoim zawodzie. Archeologia to największa pasja Tedi’ego. Chcąc dokonać swojego największego odkrycia, przypadkowo niszczy egipski sarkofag. Oczywiście ściąga tym samym na siebie oraz swoich przyjaciół starożytną klątwę. Szczególnie zagrożona jest bliska mu Mumia. Teraz Tedi musi przemierzyć pół świata, żeby pozbyć się przekleństwa Szmaragdowej Tablicy. Film jest wręcz przepełniony humorem, charyzmatycznymi postaciami, ale też licznymi niebezpieczeństwami.

Zwiastun filmu Tedi i szmaragdowa tablica, dostępnego na platformie Netflix

Film „Tedi i szmaragdowa tablica” można obejrzeć na platformie Netflix.

„Mumie” (2023)

Naszym oczom znów ukazuje się Egipt. Tym razem jednak nie ten współczesny, a jego mitologiczna wersja. Juan Jesús García Galocha, reżyser filmu „Mumie”, utrzymuje swoją produkcję w klimacie starożytnego romansu między osobami, które… od dawna już nie żyją. Przynajmniej nie tak, jak ludzie na zewnątrz. Thut i Nefer przebywają w liczącym 3000 lat mieście mumii. Kobieta jest księżniczką, a zgodnie z królewskim rozkazem musi wyjść za mąż. Nie może jednak osobiście wybrać swojego ukochanego. Jest więc skazana na związek z Thutem, sławnym kierowcą rydwanu. Nikt nie chce tej relacji, a przynajmniej na początku. Niestety para jest zmuszona do przebywania w swoim towarzystwie, ponieważ lord Silvester Carnaby kradnie z podziemi pierścień. Thut wie, że jeżeli go nie odzyska, to faraon będzie wściekły. Zdesperowana grupa przyjaciół udaje się na powierzchnię, aby odnaleźć błyskotkę. Animacja „Mumie” to historia o spełnianiu marzeń oraz odnajdywaniu siebie. Film pokazuje również, że nie należy oceniać nikogo z góry. Poznanie danej osoby może przynieść wiele korzyści, w tym także miłość.

Zwiastun filmu Mumie, dostępnego na platformie Netflix

Film „Mumie” można obejrzeć na platformie Netflix.

„Życzenie” (2023)

Film „Życzenie” w reżyserii Chrisa Bucka i Fawna Veerasunthorna wzbudził ogromne zainteresowanie wśród widzów. Opinie na jego temat nadal są bardzo… mieszane. Produkcja miała być powrotem Walt Disney Animation Studios do korzeni, była zresztą realizowana z okazji 100-lecia studia. Chciano przypomnieć odbiorcom, za co pokochali bajki Disneya, dlatego też w „Życzeniu” można znaleźć mnóstwo nawiązań do kultowych animacji sprzed lat. Niektórzy byli zachwyceni, inni mniej, ale aktualnie każdy chce film oglądać. Tytuł przenosi nas do wypełnionego magią królestwa Rosas. Jego władca, Król Magnifico, potrafi spełniać najskrytsze pragnienia. Posiada wyjątkową moc, z której chcą skorzystać jego poddani. Niestety przywódca ma w sobie mrok, który odkrywa Asha. Młoda dziewczyna chce zwrócić mieszkańcom ich życzenia. Tak rozpoczyna się walka o sprawiedliwość, równość i marzenia. Oczywiście w towarzystwie oddanego koziołka imieniem Valentino.

Zwiastun filmu Życzenie, dostępnego na platformie Disney+

Film „Życzenie” można obejrzeć na platformie Disney+.

Popularne filmy animowane: Kuchmistrz Jack: Gotowanie z przygodami (2023)

HBO Max zabiera swoich najmłodszych, ale nie tylko, widzów w kulinarną podróż. „Kuchmistrz Jack: Gotowanie z przygodami” to brazylijska animacja dla całej rodziny. Tytułowy szef kuchni jest u szczytu swojej kariery. Wszyscy rozpływają się nad jego przepisami. Cenią sobie smak podawanych potraw, wiedząc, że każdy kolejny kęs będzie jeszcze bardziej satysfakcjonujący. Niestety nawet mistrzom zdarzają się pomyłki. Jack popełnia błąd w przepisie, co doprowadza do końca jego ogromnej kariery. Teraz musi odbudować swoją reputację, ale nie będzie to łatwe zadanie. Przecież im wyżej się zajdzie, tym boleśniejszy jest upadek. Jack nie potrafi pracować w grupie, a jest do tego aktualnie zmuszony. Towarzyszy mu młody, początkujący kucharz, dla którego liczy się aktualnie tylko pasja gotowania. Od teraz będą się rozwijać razem, co wiąże się z kłótniami i sprzeczkami, ale może być też początkiem pięknej przyjaźni.

Zwiastun filmu Kuchmistrz Jack: Gotowanie z przygodami, dostępnego na platformie HBO Max

Film „Kuchmistrz Jack: Gotowanie z przygodami” można obejrzeć na platformie HBO Max.

REKLAMA

Więcej o produkcjach dostępnych na platformie Netflix, czytaj na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA