REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Wiele miesięcy upłynie, zanim "Oppenheimer" trafi na telewizory. Podziękujcie za to Nolanowi

"Oppenheimer" przekroczył już barierę 700 mln dolarów w światowym box offisie. Wiecie co to oznacza? Owszem, okienko dystrybucyjne będzie długie. Zadbał o to sam Christopher Nolan. Kiedy jego najnowsze dzieło trafi do streamingu?

21.08.2023
11:01
oppenheimer online streaming premiera
REKLAMA

Wszyscy pamiętamy ekscytację krótkimi okienkami dystrybucyjnymi, które w przypadku hitów Warner Bros. trwały 45 dni. Półtora miesiąca i taki "Batman" już trafiał na HBO Max. Niestety, czasy te po pandemii koronawirusa odeszły do lamusa. Teraz każdy tytuł rozpatruje się indywidualnie, a odległość czasowa między premierą kinową i internetową zależy od wielu różnych czynników. Najważniejszy z nich to oczywiście wyniki w box offisie - im film okazuje się większym hitem, tym później ląduje w streamingu.

Sukces "Oppenheimera" był spodziewany. Co za tym idzie, mogliśmy się domyślać, że historię ojca bomby atomowej w zaciszu własnego domu szybko nie obejrzymy. 700 mln dolarów w box offisie to jednak nie jedyny powód, dla którego tak się stanie. A właściwie to w tym wypadku zarobki filmu nie mają żadnego znaczenia, bo przecież Christopher Nolan słynie z trzech rzeczy: zamiłowania do praktycznych efektów specjalnych, fetyszyzacji formatu IMAX i taśmy filmowej oraz niechęci do streamingu.

Czytaj także:

REKLAMA

Oppenheimer - kiedy premiera filmu online?

Swoje wcześniejsze filmy Christopher Nolan robił dla Warner Bros. W 2021 roku reżyser obraził się jednak na wytwórnię, po tym jak zdecydowała się wypuszczać wszystkie swoje produkcje w modelu hybrydowym - jednocześnie do kin i streamingu - bez wcześniejszych konsultacji z ich twórcami. "Oppenheimer" powstał więc dla Universalu. I to pod pewnym warunkiem.

Oppenheimer - online - gdzie obejrzeć?

Jak czytamy na łamach The Direct, Christopher Nolan zagwarantował sobie w Universalu 120-dniowe okienko dystrybucyjne. "Oppenheimer" zadebiutował w kinach 21 lipca, co oznacza, że do internetu trafi w okolicach Święta Dziękczynienia, a najwcześniej 18 listopada. Wtedy (przynajmniej w Stanach Zjednoczonych) będzie go można wypożyczyć lub zakupić na różnorakich platformach VOD.

REKLAMA

Użytkownicy platform streamingowych poczekają jeszcze dłużej, żeby obejrzeć "Oppenheimera" w ramach opłacanej subskrypcji. Film ma się pojawić na platformie Peacock dopiero w na początku przyszłego roku, prawdopodobnie 17 stycznia.

Na ten moment nie wiadomo, jak powyższe daty mają się do dystrybucji cyfrowej "Oppenheimera" w Polsce. Biorąc pod uwagę, że film Christophera Nolana powstał dla Universalu, docelowo pojawi się u nas na SkyShowtime. Jak jednak pokazuje przykład "Krzyku 6", zanim to nastąpi, być może będziemy mogli go znaleźć w ofercie innego serwisu streamingowego.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA