REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Prace na planie 3. sezonu "Wiedźmina" wstrzymane. Henry Cavill zarażony

Chwilę przed rozpoczęciem ostatniego etapu realizacji zdjęć do 3. sezonu "Wiedźmina", prace na planie zostały przerwane. Obsada i ekipa nie mogą kręcić nowych odcinków za sprawą Henry'ego Cavilla - u wcielającego się w Geralta z Rivii gwiazdora wykryto COVID-19.

26.07.2022
15:41
wiedźmin serial sezon 3 henry cavill zdjęcia przerwane
REKLAMA

Ekipa "Wiedźmina" wkraczała właśnie w ostatni miesiąc pracy na planie 3. sezonu serialu Netfliksa. W sierpniu miała powstać największa i najważniejsza z fabularnego punktu widzenia sekwencja - przewrót na Thanedd, który pochłonął wiele istnień (wiedźmiński miecz odegrał w tym niebagatelną rolę).

Po weekendowej przerwie produkcja miała być kontynuowana - niestety, w poniedziałek 25 lipca zdjęcia nie doszły do skutku. Według najpewniejszych źródeł serwisu redanianintelligence.com, Henry Cavill zaraził się koronawirusem. Nowe zasady BHP wymagają, by w podobnej sytuacji prace zostały wstrzymane - w tych okolicznościach obsada i znaczna część ekipy zostaje skazana na przynajmniej tygodniowy przymusowy urlop. Albo i dłuższy - wszystko zależy od tego, jak szybko odtwórca głównej roli wyzdrowieje. Jeśli niedyspozycja się przeciągnie, twórcy będą musieli zmodyfikować grafik i skupić się na kręceniu scen, w których Geralt nie występuje.

REKLAMA

Wiedźmin, sezon 3. - co oznacza przerwa w zdjęciach?

Na tym etapie nie oznacza to jeszcze znaczących opóźnień - zdjęcia miały zakończyć się na przełomie sierpnia i września, a data premiery nie została jeszcze ustalona. Wiemy jedynie, że nowa odsłona adaptacji prozy Andrzeja Sapkowskiego trafi na platformę Netflix w 2023 roku.

Wiedźmin - Netflix

Przypomnę, że przedłużające się przerwy spędzały twórcom sen z powiek już przy okazji produkcji 2. serii. Premiera zaliczyła sporą obsuwę, bo przestoje w kręceniu powtarzały się i przeciągały w czasie. Plany najpierw pokrzyżował COVID-19 i kolejne zarażone osoby, a następnie poważna kontuzja nogi Henry'ego Cavilla.

Cała sekwencja na Thanedd (bankiet, zamach stanu, walka, pojedynek Vilgefortza z Geraltem) to bardzo istotne i emocjonujące wydarzenie, które ma rozegrać się na przestrzeni odcinków piątego i szóstego (ten ostatni skupi się zapewne przede wszystkim na walce). Odpowie za nie Loni Peristere, znany między innymi z pracy przy znakomitych "Banshee" i "Warrior" oraz "American Horror Story". Może tym razem się uda?

REKLAMA

Disney+ zadebiutował w Polsce. Tutaj kupisz go najtaniej.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider's Web.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA