REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Filmy /
 3. VOD

„Zmierzch”: gdzie obejrzeć online? Kolejność filmów z serii o wampirach

O pewnych filmach raczej nigdy się nie zapomni. Przykładowo, do serii „Zmierzch” widzowie wracają regularnie. Nic dziwnego, ponieważ o tych produkcjach głośno jest do teraz. Aktualnie przeważają oczywiście żarty, memy czy zabawne nawiązania, ale to oznacza, że historia pozbawionych emocji wampirów utkwiła w umysłach fanów już na stałe. Sprawdzamy, gdzie obejrzeć wszystkie filmy z serii „Zmierzch” online i w jakiej kolejności. Przedstawiamy również pełną listę serwisów VOD.

06.05.2024
16:33
Gdzie obejrzeć filmy z serii Zmierzch online, w jakiej kolejności oglądać, serwisy VOD
REKLAMA

„This is the skin of a killer, Bella” – to zdanie kojarzy się już raczej tylko z jednym, a mianowicie z kultową wręcz sceną w lesie, gdy Bella Swan (Kristen Stewart) po raz pierwszy widzi mieniącą się w promieniach słońca skórę wampira imieniem Edward (Robert Pattinson). Teraz wszystko, co świeci się w bardzo podobny sposób, przywołuje na myśl pierwszą część „Zmierzchu” z 2008 roku. Aż ciężko uwierzyć, że od premiery minęło już 16 lat. Ten tytuł zdecydowanie nie daje o sobie zapomnieć. Jest to bardzo duża zasługa użytkowników platformy TikTok, którzy regularnie w swoich filmikach nawiązują do scen ze „Zmierzchu”. Nic dziwnego, gdyż kuriozalność niektórych kadrów czy dialogów uwydatnia się jeszcze bardziej wraz z upływem czasu.

Aktualnie cała seria jest obiektem żartów i perfekcyjnym wręcz źródłem memów, ale trzeba przyznać, że to właśnie ona przyczyniła się w znacznym stopniu do rozwoju karier głównych aktorów. Robert Pattinson bardzo długo walczył z wizerunkiem bezuczuciowego krwiopijcy, który zakochuje się w śmiertelniczce. Wiele osób zarzucało mu ówcześnie brak jakichkolwiek umiejętności aktorskich. Teraz wiemy już, że była to nieprawda. Pattinson zdążył zabłysnąć nawet jako Batman. Nie sposób również nie wspomnieć o genialnej roli w równie zjawiskowym filmie „Lighthouse”. Z kolei Kristen Stewart, której zarzucano występowanie tylko i wyłącznie z jednym wyrazem twarzy, pokazała swoje inne oblicze m.in. w tytule „Spencer”, gdzie wcieliła się w rolę księżnej Diany. Można zatem śmiało powiedzieć, że tak się wszyscy śmiali, a teraz z wielką chęcią oglądają ich na ekranach.

REKLAMA

Zmierzch po kolei, czyli w jakiej kolejności oglądać filmy sagi

Seria „Zmierzch” opowiada historię Belli Swan, która z dość dużą niechęcią przeprowadza się do wiecznie zachmurzonego miasteczka Forks w stanie Waszyngton. Młoda dziewczyna próbuje aklimatyzować się w nowym miejscu, ale zdaje sobie sprawę z tego, że w szkole wciąż będzie postrzegana jako osoba skryta i raczej mało towarzyska. Za taką też uważali ją znajomi w Phoenix. Zaskakuje ją jednak spore zainteresowanie ze strony płci przeciwnej. Jej uwagę w szczególności przykuwa Edward Cullen. Zresztą z wzajemnością. Przystojny i tajemniczy chłopak ukrywa pewien sekret. Pochodzi z rodziny wampirów. Bella dowiaduje się o tym, ale jej przerażenie nie jest tak ogromne, jak spodziewał się tego Edward. Okazuje się, że para zaczyna coś do siebie czuć. Postanawiają więc dać szansę temu niekonwencjonalnemu, przepełnionemu istotnymi komplikacjami związkowi. Tak rozpoczyna się ich wspólne historia.

Zwiastun filmu Saga Zmierzch: Przed świtem. Część 2

Filmy z serii „Zmierzch” powstały na podstawie kilku powieści autorstwa Stephenie Meyer. Łącznie stworzono aż 5 ekranizacji, a są to, w kolejności:

 1. „Zmierzch”,
 2. „Saga Zmierzch: Księżyc w nowiu”,
 3. „Saga Zmierzch: Zaćmienie”,
 4. „Saga Zmierzch: Przed świtem. Część 1”
 5. „Saga Zmierzch: Przed świtem. Część 2”.

Poniżej przedstawiamy pełną listę serwisów VOD, w których to dostępne są wszystkie wyżej wymienione części. Warto jednak zaznaczyć, że saga pojawiła się niedawno na platformie Disney+, ale tam aktualnie nie można obejrzeć jeszcze drugiej części finału, czyli tytułu „Saga Zmierzch: Przed świtem. Część 2”.

Zmierzch: gdzie obejrzeć online? Filmy są dostępne w poniższych serwisach VOD:

 • Canal+ Premiery - wypożyczenie: 9,99 zł (dostępne wszystkie części)
 • Disney+ - abonament: 37,99 zł (niedostępna część „Saga Zmierzch: Przed świtem. Część 2”)
 • Apple TV - wypożyczenie: 9,99 zł lub kupno: wersja SD - 24,99 zł lub wersje HD i 4K - 34,99 zł (niedostępna część „Saga Zmierzch: Przed świtem. Część 2”)
 • Netflix - abonament: wersja SD - 29,00 zł, wersja HD - 43,00 zł lub wersja 4K - 60,00 zł (niedostępna część „Saga Zmierzch: Przed świtem. Część 2”)
 • Rakuten TV - wypożyczenie: wersja HD - 9,99 zł lub kupno: wersja SD - 24,99 zł i wersja HD - 29,99 zł (niedostępna część „Saga Zmierzch: Przed świtem. Część 1”)
 • Player - abonament: 15,00 zł (dostępne wszystkie części)
 • Amazon Prime Video - wypożyczenie: 9,99 zł lub kupno: 39,99 zł (niedostępne części „Zmierzch” i „Saga Zmierzch: Przed świtem. Część 2”)
 • TVP VOD - abonament: 9,99 zł (niedostępne części: „Zmierzch”, „Saga Zmierzch: Księżyc w nowiu”, „Saga Zmierzch: Zaćmienie”)
REKLAMA

Więcej o „Zmierzchu” czytaj na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA