REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. VOD

Użytkownicy Amazona odkrywają dobre polskie filmy. Te słabe zagraniczne zresztą też

Na liście najpopularniejszych tytułów Amazon Prime Video dostępnych w naszym kraju znalazły się dwa polskie filmy. W dodatku należałoby dodać, że bardzo dobre. Prócz tego użytkownicy platformy wciąż jeszcze zachwycają się "Reacherem".

13.01.2024
9:33
amazon prime video co obejrzeć polskie filmy najpopularniejsze
REKLAMA

"Reacher" rządzi na Amazon Prime Video, jak lew rządzi dżunglą. 2. sezon serialu dobiega już jednak końca, bo przecież w przyszły piątek na platformie zadebiutuje jego finał. Spokojnie, serwis zadba, abyśmy się potem nie nudzili. Zaraz bowiem w usłudze pojawi się "Expats" z Nicole Kidman. Serial opowiada historię trzech Amerykanek, których losy splata rodzinna tragedia. Wszystko to na tle tętniącego życiem Hongkongu. Może więc w produkcji nie zobaczymy wielkiego typa kopiącego wszystkim tyłki, ale będzie się na pewno dużo działo.

"Expats" pojawi się na Amazon Prime Video 26 stycznia, a do tego czasu też trzeba coś prócz "Reachera" oglądać. Na szczęście użytkownicy platformy zawsze znajdą jakiś interesujący dla siebie tytuł. Jak wskazuje lista najpopularniejszych tytułów serwisu, w mijającym tygodniu subskrybentom szczególnie do gustu przypadły polskie filmy. Wiadomo, że wciąż chętnie sięgają jeszcze po "Saltburn", ale tuż za nim w zestawieniu znalazła się "Różyczka 2".

Więcej o filmach i serialach na Amazon Prime Video poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Amazon Prime Video - co oglądają Polacy?

"Różyczka 2" to jeden z requeli, których ostatnio się w rodzimym kinie namnożyło. Film zadebiutował 13 lat po premierze pierwszej części, a akcja rozgrywa się w czasach współczesnych - ponad pięć dekad po wydarzeniach przedstawionych w oryginale. Fabuła skupia się na losach Joanny Warczewskiej, młodej i ambitnej polityczki. Jej życie zostaje wywrócone do góry nogami, kiedy w zamachu terrorystycznym ginie jej mąż. Niedługo potem jest szantażowana przez mężczyznę, posiadającego kompromitujące jej rodzinę dokumenty.

Różyczka 2 - Amazon Prime Video

"Różyczka 2" to odważny thriller polityczny, który można oglądać w parze z pierwszą częścią, również dostępną na Amazon Prime Video. Warto jednak podkreślić, że znajomość oryginału wcale nie jest wymagana. Film, chociaż odnosi się do przedstawionych w nim wydarzeń, doskonale sprawdza się jako samodzielna opowieść.

Prócz "Różyczki 2" użytkownicy Amazon Prime Video chętnie oglądają jeszcze "Doppelgangera". Znowu mamy w tym wypadku do czynienia z polskim kinem tak mocnym, jak i mrocznym. W końcu wyszedł spod ręki Jana Holoubka (twórcy "Rojst" czy "Wielkiej wody"). To psychologiczny thriller niepozostawiający na widzach suchej nitki. Z jednej strony śledzimy w nim losy agenta służb specjalnych. Działając za granicą, robi on błyskotliwą karierę, ku chwale PRL oczywiście. W tym samym czasie Jan Bitner, któremu ukradł tożsamość, odkrywa prawdę o swoich korzeniach.

O ile wymienionych polskich filmów nie ma się zbytnio co czepiać, o tyle zagranicznym tytułom w topce najpopularniejszych produkcji na Amazon Prime Video można już wiele zarzucić. Nie wszystkim oczywiście, ale na przykład taki "Wróg" nie oferuje widzom wiele. Świadczy o tym jego niski wynik na Rotten Tomatoes, gdzie zebrał jedynie 24 proc. pozytywnych recenzji. Chociaż krytycy chwalą Paula Mescala i Saoirse Ronan, to jednak całość nazywają "niezgrabnym sci-fi" z nieudolnymi próbami wywołania jakichkolwiek emocji.

W tym tygodniu wśród najpopularniejszych tytułów Amazon Prime Video znalazł się również "Ambulans". To szpanerski film Michaela Baya, który jest tak efekciarski, że nawet zwykłe rozmowy nagrane zostały przy użyciu dronów. Wiecie, żeby zawsze było dynamicznie, nawet gdy nie ma to żadnego uzasadnienia. To produkcja przepełniona akcją, a jednak nudna. Tym samym podobnie jak "Wróg" nieudolnie próbuje wywołać w widzach jakiekolwiek emocje.

Amazon Prime Video - najpopularniejsze tytuły w tym tygodniu:

REKLAMA
 1. Reacher
 2. Wiking
 3. Saltburn
 4. Różyczka 2
 5. Nieznośny ciężar wielkiego talentu
 6. Wróg
 7. Fear the Walking Dead
 8. Doppelganger. Sobowtór
 9. James May: Nasz człowiek w Indiach
 10. AmbulansREKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA