REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Po "Reacherze" szukasz więcej filmów i seriali napompowanych akcją? Znajdziesz je na Amazonie

Co użytkownicy Amazon Prime Video lubią najbardziej? Akcję! Najlepiej w takim starym stylu jak w "Reacherze", gdzie wielki mięśniak brawurowo kopie wszystkim tyłki. Na szczęście na platformie można spotkać więcej tak oldschoolowych twardzieli.

17.12.2023
11:14
reacher amazon prime video kino akcji co obejrzeć
REKLAMA

2. sezon "Reachera" zadebiutował właśnie na Amazon Prime Video. Już po udostępnionych trzech pierwszych odcinkach widać, że twórcy poszli ścieżką, którą zazwyczaj podążają sequele. Serial jest jeszcze większy, szybszy, brutalniejszy i zabawniejszy niż poprzednio. Trudno to sobie wyobrazić, ale rzeczywiście główny bohater w tańcu się tutaj nie pieści. Jak na oldschoolowego twardziela przystało, porozumiewa się ze wszystkimi językiem przemocy. Dlatego dopiero po utopieniu jednego z przeciwników w cemencie, zastanawia się, czy nie trzeba było zostawić go przy życiu, żeby mógł podsunąć jakiś trop do swojego zleceniodawcy.

Spis treści:

REKLAMA

Reacher - podobne filmy i seriale akcji na Amazon Prime Video

Na szczęście Jack Reacher w swoim bezceremonialnym podejściu nie jest jedyny. Na Amazon Prime Video możecie spotkać więcej twardzieli zachowujących się podobnie. Na platformie znajdziecie bowiem całe mnóstwo filmów i seriali napompowanych adrenaliną. Wszystko przez to, że ich twórcy z widowiskową akcją są za pan brat. Zapnijcie pasy, czeka was ostra jazda bez trzymanki.

Na Spider's Web przeczytasz już recenzję 2. sezonu "Reachera": W 2. sezonie "Reacher" jest jeszcze większy i bardziej wściekły. To gratka dla fanów kina akcji

Bez skrupułów - Amazon Prime Video

W osiedlowych wypożyczalniach VHS "Bez skrupułów" byłoby prawdziwym hitem. To w końcu adaptacja prozy Toma Clancy'ego. Uwspółcześniona i dopakowana akcją. Stojący za kamerą Stefano Sollima ma na swoim koncie takie filmy jak "Suburra", czy "Sicario 2", ale tak szybko to jeszcze nie opowiadał. Tutaj szuka tylko pretekstu, aby grany przez Michaela B. Jordan John Kelly mógł popisać się swoją brawurą. W ten sposób wychodzi mu widowisko o przyjemnym b-klasowym posmaku.

Film obejrzysz na Amazon Prime Video.

Jack Ryan

Marzy mi się filmowo-serialowe uniwersum Toma Clancy'ego. Amazon ma wszelkie predyspozycje, aby takowe stworzyć. W końcu "Jack Ryan" to znowu nowoczesna adaptacja prozy pisarza, w której analityk CIA musi opuścić swoje biurko i w imię wyższego dobra sprawdzić się w terenie. Może i nie jest tak silny jak Jack Reacher, ani sprawny niczym John Kelly, ale w ten czy inny sposób poradzi sobie z każdym wrogiem. Terroryści powinni drżeć na sam dźwięk jego imienia!

Serial obejrzysz na Amazon Prime Video.

Cytadela

Cytadela - Amazon Prime Video

"Jack Ryan" dobiegł końca, a Amazon do tej pory nawet nie zająknął się na temat uniwersum Toma Clancy'ego. Na pewno jednak będzie rozwijał świat "Cytadeli". Nie tylko zamówił 2. sezon, ale też zagraniczne spin-offy. Ta produkcja to bowiem wielkie przedsięwzięcie - drugi najdroższy serial w historii. Co w nim znajdziemy? Akcję, akcję i jeszcze raz akcję. Dostarczają ją twórcy "Avengers: Koniec gry". I w tym wypadku udowadniają, że znają się na swojej robocie.

Więcej o "Cytadeli" poczytasz na Spider's Web:

Serial obejrzysz na Amazon Prime Video.

Continental

Skoro mowa o współczesnym kinie akcji, jego król jest tylko jeden. To "John Wick", którego wszystkie cztery części znajdziecie na Amazon Prime Video. A kiedy po ostatniej zbierzecie już szczęki z podłogi, możecie sięgnąć po serialowy prequel. "Continental" opowiada o młodym Winstonie, zamierzającym przejąć władzę w tytułowym hotelu. Twórcy uciekają tu co prawda bardziej w mroczny klimat niż napędzane adrenaliną atrakcje, ale na brak sensacji nikt na pewno nie będzie narzekał.

Więcej o "Johnie Wicku" poczytasz na Spider's Web:

Serial obejrzysz na Amazon Prime Video.

Jeden gniewny człowiek - Amazon Prime Video

Guy Ritchie znany jest z tego, że lubi opowiadać szybko i zabawnie. Tutaj nie jest ani szybki, ani zabawny. "Jeden gniewny człowiek" opiera swą siłę na dusznym klimacie, ale gdy wcielający się w główną rolę Jason Statham bierze się za kopanie tyłków, to... kopie wszystkim tyłki. Jest wkurzony i brutalny. Dlatego właśnie ten film nie pozostawi na was suchej nitki.

Film obejrzysz na Amazon Prime Video.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA