REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Batman jest tylko jeden, a kandydatów nie brakuje. Kto wcieli się w obrońcę Gotham?

Batman to jeden z najważniejszych bohaterów popkultury. Wciąż nie wiadomo, kiedy Mroczny Rycerz powróci na ekrany kin, ale na dobre trwa giełda potencjalnych kandydatów.

17.09.2018
18:15
Batman: Kto ma szanse na główną rolę w solowym filmie o Mrocznym Rycerzu?
REKLAMA
REKLAMA

DC i Warner Bros. nie od dziś mają wielkie ambicje. Spóźnione naśladownictwo Marvela nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. I dlatego coraz częściej spekuluje się o zmianie strategii dalszego rozwoju Worlds of DC (co może skutkować nawet zawieszeniem współpracy z Henrym Cavillem - dotychczasowym Supermanem). Milowym krokiem w odpowiednią stronę ma być również uruchomienie firmowej platformy VoD o nazwie DC Universe. Nastąpiło to w ostatnią sobotę, na razie tylko na terenie USA.

Wejście na rynek serwisów streamingowych to jednak niełatwe zadanie i wymaga dużych nakładów produkcyjnych. Na początek DC Universe nie powala pod tym względem na kolana. DC zawsze może jednak liczyć na swoich dwóch hiperpopularnych bohaterów - Supermana i Batmana.

Wciąż nie wiadomo wiele o przyszłości obu herosów na dużym ekranie. Produkcja The Batman nadal powstaje i to z udziałem Bena Afflecka - ostatniego Batmana. Oficjalnie jednak przyznano póki co jedynie, że aktor będzie producentem filmu. Ostatnio coraz więcej mówi się o tym, że DC nie zamierza wracać więcej do Batflecka i zamiast tego wybierze nowego aktora. Media szybko zaczęły więc poszukiwać, kto mógłby być nowym Mrocznym Rycerzem.

Ryan Gosling


Mogłoby się wydawać, że podwójna rola Bruce'a Wayne'a i jego alter ego to wymarzona praca dla każdego znanego aktora. Okazuje się jednak, że nie wszyscy hollywoodzcy gwiazdorzy chcieliby wystąpić w takim filmie. Ryan Gosling zapytany, co zrobiłby, gdyby zaproponowano mu zagranie Batmana, wyraźnie się zagubił. W kółko powtarzał, że sam nie wie. Nie był też skłonny odpowiedzieć na pytanie, czy interesuje go inna rola w superbohaterskiej produkcji. Może Gosling jest już w trakcie negocjacji i dlatego nie potrafił nic odpowiedzieć?

Jon Hamm

batman aktorzy top class="wp-image-202198"

Przeciwieństwem Ryana Goslinga jest Jon Hamm. Aktor znany z serii Mad Men przyznał (jak podaje serwis Hollywood Reporter), że marzy o zagraniu Batmana od młodych lat. Ewentualną decyzję uzależniałby jednak od dobrego scenariusza. Hamm przyznaje jednak też, że nikt nigdy z nim na ten temat nie rozmawiał. I póki co jest bardziej faworytem Internetu niż decydentów z wytwórni.

Kit Harington

batman top class="wp-image-202201"

Jednym z najgłośniejszych nazwisk na liście potencjalnych aktorów do zastąpienia Afflecka miał być rzekomo Kit Harington. Gwiazdor Gry o tron zgasił jednak w zalążku wszelkie plotki na ten temat, oznajmiając, że nie toczyły się żadne rozmowy między Warner Bros. a jego klientem. Nie oznacza to jednak, że Harington nie nadawał się do roli Batmana. Między Mrocznym Rycerzem a Jonem Snowem nie brakuje podobieństw. Z drugiej strony Harington mówił niedawno, że szuka postaci oddalonych charakterologicznie od Jona Snow.

Michael Keaton

batman kto zagra class="wp-image-201916"

Światek internetowy żył też ostatnio pomysłem, by do roli powrócił Michael Keaton, tym razem w roli znacznie starszego Batmana. Aktor ma niedawne doświadczenia z ponownej gry w kostiumie superbohatera. Najpierw wcielił się w autoironiczną postać Birdmana, a później zagrał Vulture'a w Spider-Man: Homecoming. Wydaje się jednak wątpliwe, by Keaton chciał wracać do roli Batmana, gdy ta na wiele lat ciążyła nad całą jego karierą.

Ben Affleck

REKLAMA
batman filmy aktorzy class="wp-image-201919"

Zanim jednak zaczniemy szukać nowych (lub starych opcji) na zastępstwo, warto najpierw sprawdzić, czy Affleck faktycznie chce zrezygnować z roli. Na razie największe potwierdzenie jego nieobecności padło z ust jego brata, Caseya Afflecka. Trudno to uznać za fakt, a przecież Batfleck był dla wielu niezwykle pozytywnym zaskoczeniem. Jednym z niewielu elementów filmów DC, które wywoływały niemal wyłącznie pozytywne emocje.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA