REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„The Batman” dopiero w 2022 roku. Na otarcie łez – przyspieszona premiera „Matrixa 4”

Jeszcze nie opadły emocje po informacji o przesunięciu premiery „Diuny”, tymczasem w filmowym kalendarzu szykują się kolejne zmiany. Okazuje się, że nowego „Batmana” zobaczymy dopiero w 2022 roku, przesunięto też premierę filmu „Shazam 2”. 

06.10.2020
9:29
batman premiera diuna matrix warner bros zmiany kalendarz
REKLAMA
REKLAMA

O tym, że 2020 to najbardziej nieprzewidywalny rok z możliwych, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. W tej chwili jest już jasne, że to branża filmowa jest jedną z tych, które ucierpią na pandemii najbardziej. A wraz z nią widzowie z całego świata, oczekujący na takie hity jak  „Nie czas umierać”, „Diuna”, „Batman”, czy „Black Adam”. Studio Warner Bros ogłosiło kolejne zmiany w kinowym kalendarzu.

„Diuna” zamiast „Batmana”. Efekt domina wywołany przez Bonda?

W związku z przełożeniem premiery „Nie czas umierać” jedna z największych sieci kinowych w Stanach Zjednoczonych Cineworld ogłosiła, że planuje zamknąć swoje kina w USA i Wielkiej Brytanii. To z kolei wywołało efekt domina, który narobił sporo zamieszania w świecie filmu.

Jedną z najbardziej nieoczekiwanych zmian jest przesunięcie premiery „Diuny”, która miała zadebiutować w kinach 18 grudnia tego roku, a została przełożona dopiero na 1 października 2021 roku. Z kolei data ta była zarezerwowana dla nowej części „Batmana” z Robertem Pattinsonem, który to film wejdzie do kin... dopiero 4 marca 2022 roku.

Przesunięto również premiery takich filmów jak „Flash” (z 3 czerwca na 4 listopada 2022 r.), „Shazam 2” (z 4 listopada 2022 na 2 czerwca 2023 roku).

Część tytułów znika z harmonogramu w ogóle

Jeszcze gorsze są wieści dla widzów oczekujących na „Minecrafta”, czyli filmową adaptację popularnej gry i superbohaterskiego „Black Adama”, bo na razie produkcje w ogóle zniknęły z kalendarza premier. Studio Warner Bros planuje natomiast dwie premiery — 3 czerwca i 5 sierpnia 2022. Na razie nie wiadomo jednak, jakie tytuły (i czy w ogóle...) w tych dniach zostaną zaprezentowane.

„Matrix 4” szybciej niż planowano

W tej beczce dziegciu znalazło się i miejsce dla łyżki miodu (choć zdecydowanie wolimy, gdy te proporcje są odwrócone) — prace Lany Wachowski nad 4. częścią sagi „Matrix” zakończono szybciej, niż planowano. Tym sposobem, zamiast 1 kwietnia 2022 roku hit z Keanu Reevesem i Carrie-Anne Moss ma trafić do kin już 22 grudnia 2021 roku.

Tylko... kto by się przywiązywał do tych terminów? W końcu pandemia nie odpuszcza, świat szykuje się na drugą falę zachorowań, a widzowie — kolejnych rozczarowań.

REKLAMA

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA