REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Diuna 3" coraz bliżej? Reżyser mówi o warunkach do spełnienia

"Mesjasz Diuny" naprawdę powstanie? CEO wytwórni stojącej za dyptykiem Denisa Villeneuve'a zdradza, jakie są szanse na realizację trzeciej części serii. Mówi o warunkach do spełnienia.

05.03.2024
9:25
diuna 3 premiera kiedy
REKLAMA

O adaptacji "Mesjasza Diuny" Denis Villeneuve mówił jeszcze w 2021 r., w okolicach pokazu pierwszego filmu na festiwalu w Wenecji. Wtedy jednak nie wiadomo jeszcze było nawet czy dostaniemy drugą odsłonę dyptyku. Wszystko zależało od wyników jedynki. Udało się pomimo hybrydowej premiery i pandemii koronawirusa wciąż kładącej się cieniem na box offisie. "Diuna" zarobiła solidne (prawie) 435 mln dol. i kontynuacja dostała zielone światło.

Od tamtej pory Denis Villeneuve coraz chętniej mówił o "Diunie 3", choć bez pewności co do tego, czy uda mu się ją zrealizować. Dwójka rozbiła jednak bank. Już po premierowym weekendzie stała się największym dotychczasowym hitem 2024 r. Przy budżecie 190 mln dol. z globalnego otwarcia (wraz z pokazami przedpremierowymi) zebrała bowiem 182,5 mln dol. CEO stojącej za filmem wytwórni okazuje się więc optymistycznie spoglądać w przyszłość serii.

Więcej o "Diunie" poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Diuna 3 - czy film powstanie?

Rozmawiając z CNBC CEO Legendary Entertainment Josh Grole zdradził, jakie warunki muszą zostać spełnione, żeby "Diuna 3" dostała zielone światło:

Wszyscy kreatywni interesariusze muszą jednomyślnie tę wizję wspierać. Myślę, że wszyscy są bardzo podekscytowani i cieszą się z tego co osiągnęliśmy. I jeśli Denis (Villeneuve) napisze właściwy scenariusz i jeśli poczuje, że może dostarczyć kolejne doświadczenie w stylu tego, co już dostaliśmy, to nie widzę przeszkód.

Diuna 2 - premiera

Denis Villeneuve już jakiś czas temu zdradził, że scenariusz "Mesjasza Diuny" jest na ukończeniu i ma marzenie, żeby domknąć swoją trylogię. Być może jednak nie tak od razu. Przed kolejną wycieczką na Arrakis chciałby zrobić jeszcze inny film, mniej wymagający.

Chociaż reżyserowi nieśpieszno do realizacji "Diuny 3", zdarzało mu się już sugerować, czego możemy się w ewentualnym filmie spodziewać. Mówił o większej roli Księżniczki Irulany granej przez Florence Pugh i ogromnych planach względem Chani, w którą wciela się Zendaya.

Więcej o "Diunie 3" poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Pierwszą część "Diuny" obejrzycie na HBO Max. Druga gości wyłącznie na ekranach kin.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA