REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Florence Pugh ma być kluczową bohaterką "Diuny 3". Denis Villeneuve wyjaśnił, dlaczego

Denis Villeneuve zapowiedział, że w potencjalnej "Diunie 3" rola Florence Pugh będzie bardziej znacząca. Reżyser adaptacji powieści Franka Herberta stwierdził, że zrobi to z postacią aktorki to, co zrobił z Chani graną przez Zendayę, jeśli "Mesjasz Diuny" rzeczywiście powstanie.

03.03.2024
13:03
florence pugh dostanie wieksza role w diunie 3
REKLAMA

"Diuna: Część druga", czyli jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku, zadebiutował już na dużych ekranach. Prócz dobrze znanych postaci Paula Atrydy, Fremenki Chani, Jessiki Atrydy czy Rabbana Harkonnena pojawiła się także księżniczka Irulana Corrino, córka Imperatora, grana przez Florence Pugh. Aktorka pojawiła się w sequelu "Diuny" w zaledwie kilku scenach, jednak zakończenie wskazuje na to, że jeśli "Diuna 3" powstanie, postać Pugh będzie odgrywała w sequelu znaczącą rolę. Potwierdził to także sam Denis Villeneuve - reżyser zapowiedział, że zrobi dla aktorki to, co zrobił dla Zendayi.

REKLAMA

Florence Pugh ma być jedną z głównych bohaterek "Diuny 3"

Jak podaje portal Screen Rant, Denis Villeneuve wyjaśnił, dlaczego zdecydował się na obsadzenie Florence Pugh w małej, aczkolwiek kluczowej roli. Podkreślił, że jeśli "Mesjasz Diuny", czyli 3. część trylogii dostanie zielone światło, postać księżniczki Irulany Corrino stanie się jedną z "najwybitniejszych postaci całej serii":

Już po kilku minutach naszego spotkania [z Florence Pugh] stało się dla mnie jasne, że stoję przed księżniczką Irulaną. Chciałem stworzyć postać, która będzie miała wewnętrzną siłę i która nigdy nie będzie postrzegana jako ofiara. Chciałem aktorki, która potrafiłaby przekazać to, w jaki sposób słucha. Chciałem kogoś o silnej prezencji, którą widzowie będą mogli zobaczyć po tym, jak była świadkiem historii

- powiedział.

Dodał, że chciałby zrobić z jej postacią to, co zrobił z Chani - choć w 1. części Fremenka grana przez Zendayę nie otrzymała znaczącej roli i pojawiła się w "Diunie" zaledwie kilka razy, w sequelu stała się jedną z ważniejszych bohaterek. Villeneuve zapowiedział, że z księżniczką Irulaną Corrino wydarzy się to samo:

Oczywiście, jeśli tak jak planujemy, pojawi się "Mesjasz Diuny", [Irunala Corrino] stanie się jedną z czołowych postaci całej serii. Zrobię trochę to samo, co zrobiłem z Zendayą w pierwszym filmie. Przedstawiłem Chani w "Diunie", a potem stała się jedną z głównych postaci w "Diunie: Część druga". I zrobię to samo z Florence - właśnie przedstawiłem ją w sequelu "Diuny", a jeśli "Mesjasz Diuny" powstanie, księżniczka stanie się w nim kluczową postacią.

REKLAMA
Zwiastun filmu "Diuna: Część druga"

Zdjęcie główne: zrzut ekranu z filmu "Dune: Part Two | Florence Pugh is Princess Irulan | Tickets on Sale Now" na YouTube.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA