REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Evernote zapamięta wszystko za ciebie - teraz jest w całości po polsku

Dzięki wysiłkom w zasadzie jednego człowieka, Michała Newiaka, ta fantastyczna aplikacja jest już dostępna w całości po polsku, na dowolną platformę sprzętową, od komputerów (zarówno w ramach dedykowanej aplikacji, jak i przeglądarkowych wtyczek), po rozmaite urządzenia mobilne.

25.03.2013
19:11
Evernote zapamięta wszystko za ciebie – teraz jest w całości po polsku
REKLAMA
REKLAMA

Jak pochwalił się dziś Dmitry Stavisky, wiceszef ds. działań międzynarodowych Evernote:

Jesteśmy niezwykle zadowoleni mogąc ogłosić dostępność polskiej wersji Evernote, tym bardziej, że spolszczenia dokonaliśmy dzięki społeczności użytkowników. Tłumaczenie przeprowadził w zasadzie jeden polski entuzjasta Evernote, który za cel postawił sobie polepszenie dostępności usługi dla innych polskojęzycznych użytkowników.

4

Innymi słowy, polscy użytkownicy mają szczęście, że trafił się pasjonat, który za darmo podjął się tego niełatwego zadania i gdyby nie on, to zapewne pan Dmitry i reszta mieliby gdzieś to, czy “na wszystkich platformach społeczność naszych użytkowników w Polsce będzie szybko rosła”, czy też nie. Tak czy inaczej, oficjalnie jest to wynik coraz większego zainteresowania polskich użytkowników tą aplikacją i niezależnie od kulis całego przedsięwzięcia, trzeba się tylko tą decyzją cieszyć. Zasada jest bowiem taka - kiedy raz się spróbuje Evernote, korzystanie z tej usługi wchodzi w krew niemal błyskawicznie i trudno się z tego wyleczyć. Ba - to zaczyna się rozprzestrzeniać i dosyć szybko okazuje się, że ikonka z głową słonia uśmiecha się do nas nie tylko ze smartfona, ale i komputera czy tabletu.

Czym zatem jest Evernote i czemu jest tak niezbędnym elementem wystroju wszelkich desktopowych i mobilnych pulpitów? Jeśli nie korzystaliście nigdy z jego dobrodziejstw, a chcecie wiedzieć po co wam to cudo, zastanówcie się tylko nad jedną rzeczą: czy kiedykolwiek zdarzyło wam się napotkać w sieci lub poza domem coś ciekawego, inspirującego albo przydatnego, a potem zastanawialiście się po czasie, gdzie to widzieliście albo co gorsza, zapomnieliście o tym zupełnie? Albo czy w ogóle zdarza wam się zapominać o rożnych sprawach, własnych pomysłach, umówionych spotkaniach i masie innych rzeczy, jakie zazwyczaj nosimy w swojej zawodnej pamięci?

2

Wiadomo, że tak. No i Evernote jest na to rozwiązaniem - to w zasadzie rozbudowany menedżer... pamięci. Tak jest, jeśli musicie coś zapamiętać - ta aplikacja zrobi to za was, za pomocą bardzo wygodnych w obsłudze i intuicyjnych narzędzi, dzięki którym też będziecie mogli owe notki katalogować i edytować. Lista funkcjonalności ciągnie się bez końca - można zatem umykające myśli zapisywać, nagrywać, fotografować, a potem wysyłać, dzielić się nimi, wyszukiwać, a także synchronizować między wszystkimi urządzeniami z zainstalowaną appką, aby mieć do swoich zbiorów dostęp w każdej chwili. Evernote przydaje się w podróży, by szybko zanotować trasę wycieczki, zrobić zdjęcie mapy i nagrać głos przechodnia, który wskazuje nam drogę. Przydaje się w pracy, by stworzyć listę zadań do wykonania, a w międzyczasie podpinać pod każde z nich notatki czy inne materiały. Przydaje się też uczniom do zbierania notatek w rozmaitej formie i dzielenia się nimi, webdesignerom do zapisywania napotkanych w sieci rozwiązań i inspiracji, miłośnikom gotowania do trzymania ulubionych przepisów, dziennikarzom do szybkiego notowania i organizowania czasu i tak dalej. Wszystko opakowane w odświeżony jakiś czas temu interfejs, dzięki czemu korzystanie z programu jest czystą przyjemnością.

3

A od dziś, niezależnie do tego, z jakiej wersji programu będziecie korzystali (linki do odpowiednich wydań znajdziecie tradycyjnie pod tym tekstem), witać was będzie zawsze polski interfejs. Nic więc nie staje już na przeszkodzie, by wypróbować aplikację w dowolnej wersji (a najlepiej w każdej możliwej), a potem polecać znajomym, bo możecie mi wierzyć na słowo - ta aplikacja naprawdę ułatwia życie. Co więcej, pobrać możecie ją za darmo, bezpłatne jest też regularne korzystanie - istnieje za to opcja wykupu płatnej subskrypcji, która daje kilka dodatkowych możliwości, jednak szczerze powiedziawszy, podstawowa wersja jest jak najbardziej wystarczająca. Nie traćcie zatem czasu i postarajcie się o tej aplikacji nie zapomnieć.

REKLAMA

Pobierz wersję na:

Windows  ·  Windows 8  · OS X
iOS  ·  Android  ·  Windows Phone  ·  Blackberry
Firefox  ·  Chrome  ·  Safari

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA