REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD

Filmy przygodowe 2024: co warto obejrzeć?

Filmy przygodowe to zazwyczaj rozrywka prosta, przyjemna i przepełniona ciekawymi perypetiami bohaterów. W połowie maja już możemy wymienić kilka wartych polecenia tytułów z tego gatunku. Więc czy mamy na co narzekać? Aktualnie raczej nie, ale wszystko może się jeszcze zmienić na lepsze wraz z nadchodzącymi premierami. Wybraliśmy dla was 10 najlepszych filmów przygodowych z 2024 roku. Co warto zobaczyć?

18.05.2024
16:16
Najlepsze filmy przygodowe 2024, co warto zobaczyć, vod, netflix
REKLAMA

Z gatunkiem przygodowym jest tak, że wiele tytułów o niego zahacza, ale niekoniecznie są postrzegane dokładnie w takich kategoriach. Do interesujących przeżyć bohaterów dorzuca się zazwyczaj coś więcej. Trochę fantastyki, szczyptę dramatu czy romansu. Dodajmy do tego jeszcze motyw podróży i mamy wszystkie niezbędne składniki do stworzenia przynajmniej przyzwoitej produkcji przygodowej. Grunt, żeby była ona w stanie w ostatecznym rozrachunku utrzymać uwagę widzów wystarczająco długo. Tak, jest to truizm, aczkolwiek ciężko jest w kilku słowach opisać ogromny sukces takich filmów, jak na przykład seria „Indiana Jones”. Musiały one mieć w sobie coś wyjątkowego, co na stałe zakorzeniło się już w świadomości fanów. Oczywiście każdy będzie to interpretował nieco inaczej. Poniższe tytuły są właśnie mieszanką wybuchową, o której była mowa wyżej. Mamy nadzieję, że tym zestawieniem trafimy w gusta chociaż części z was.

REKLAMA

Spis treści:

Filmy przygodowe z 2024 r. - co warto obejrzeć? Emma i czarny jaguar

„Emma i czarny jaguar” to film w reżyserii Gillesa de Maistre’a, który doczekał się swojej polskiej premiery kinowej 9 lutego 2024 roku. Opowiada on o sympatycznej dziewczynce imieniem Emma (Lumi Pollack). Dorasta ona w samym środku amazońskiej dżungli, a jej towarzyszem przygód i zabaw jest mały czarny jaguar, Hope. Niestety ich zażyła oraz piękna relacja zaczyna się rozpadać, gdyż Emma przeprowadza się do Nowego Jorku. W taki sposób dziewczynka znajduje się z dala od rodzinnych stron, ale uparcie nie przestaje marzyć o powrocie do deszczowych lasów i ukochanego zwierzaka. Tak mijają lata. Emma dojrzewa i staje się nastolatką. Przyzwyczaiła się już do życia w wielkim mieście, ale wciąż pamięta pierwszy dom. W pewnym momencie dowiaduje się, że amazońskiej puszczy zagrażają okrutni łowcy zwierząt. Dziewczyna nie waha się ani chwili. Wyrusza do krainy dzieciństwa, aby uratować swojego dawnego przyjaciela. Pomaga jej w tym ekscentryczna nauczycielka biologii imieniem Anja (Emily Bett Rickards).

Zwiastun filmu Emma i czarny jaguar

„Mój pies Artur”

„Mój pies Artur” to film w reżyserii Simona Cellana Jonesa, który doczekał się swojej polskiej premiery kinowej 26 kwietnia 2024 roku. Opowiada historię Michaela Lighta (Mark Wahlberg) – miłośnika sportu oraz adrenaliny. Mężczyzna musi stanąć przed największym wyzwaniem w swojej dotychczasowej karierze. Zbiera trzyosobową ekipę zaufanych zawodników i wyrusza z nią na Mistrzostwa Świata w Rajdach Przygodowych na Dominikanie. Wydarzenie to wymaga od uczestników zmierzenia się z ekstremalnymi wyzwaniami, w trakcie których przez 10 dni będą musieli pokonać prawie 700 kilometrów. Oczywiście na różne sposoby – pieszo, kajakami czy na rowerze. Michael z pewnością nie przewidział, że do jego zespołu szybko dołączy kolejny członek. Będzie nim jedyny w swoim rodzaju, bohaterski pies imieniem Artur. Połączeni wyjątkową więzią człowiek i wierny czworonóg rzucą wyzwanie dżungli, falom, przepaściom oraz ograniczeniom własnych organizmów. Ich historia zachwyci cały świat.

Zwiastun filmu Mój pies Artur

„Kung Fu Panda 4”

„Kung Fu Panda 4” to film animowany w reżyserii Mike’a Mitchella, który swojej polskiej premiery kinowej doczekał się 8 marca 2024 roku. Jest to najnowsza odsłona znanej i lubianej opowieści o nieporadnej pandzie, która z uporem maniaka chce jak najlepiej opanować sztukę walki, jaką jest kung fu. Przyzwyczaiła już ona widzów do nietuzinkowego humoru i raczej luźnego podejścia do wielu tematów. W produkcji „Kung Fu Panda 4” robi się już nieco spokojniej, jest bardziej stonowanie, gdyż ta odsłona opowiada o poniekąd „emeryturze” doświadczonego wojownika. Po (któremu głosu użycza Jack Black) dostaje wezwanie, aby już odpuścić sobie ciągłe stawienie czoła niebezpiecznym przeciwnikom i zostać duchowym przywódcą Doliny Spokoju. Wcześniej musi jeszcze znaleźć i wyszkolić nowego Smoczego Wojownika, który zajmie jego miejsce. Brzmi poniekąd relaksująco, ale jak już wiemy, wcale tak nie było.

Zwiastun filmu Kung Fu Panda 4

„Orion i ciemność”

„Orion i ciemność” to film animowany w reżyserii Seana Charmatza, który swojej światowej premiery na VOD doczekał się 2 lutego 2024 roku. Opowiada on historię chłopca, który na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie zwykłego ucznia szkoły podstawowej. Jest raczej skromny i nieśmiały, ale bardzo przeżywa swoje pierwsze rozterki miłosne. W jego wnętrzu skrywa się kłębek młodzieńczego niepokoju. Oriona dręczy irracjonalny lęk przed pszczołami, psami, oceanem, promieniowaniem telefonu komórkowego, morderczymi klaunami wychodzącymi z kanałów, a nawet upadkiem z klifu. Spośród tych wszystkich obaw najbardziej doskwiera mu strach przez czymś, z czym musi mierzyć się każdej nocy, a mianowicie mrokiem. Pewnego dnia chłopca odwiedza namacalne ucieleśnienie największego lęku. Sam mrok zabiera Oriona w szaleńczą podróż dookoła świata, aby udowodnić mu, że noc nie jest niczym strasznym. Tworzy się między nimi bardzo nietypowa przyjaźń. Chłopiec decyduje się zaakceptować nieznane i nie dopuścić, aby kierował nim strach. Wie, że tylko tak będzie mógł naprawdę cieszyć się życiem.

Zwiastun filmu Orion i ciemność

Film „Orion i ciemność” można obejrzeć na platformie Netflix.

„Astronauta”

„Astronauta” to film w reżyserii Johana Rencka, który swojej polskiej premiery na VOD doczekał się 1 marca 2024 roku. Opowiada historię Jakuba Procházki’ego (Adam Sandler), którego życie rozpada się na drobne kawałki i to w najgorszym możliwym momencie. Mężczyzna jest astronautą, wysłanym na kraniec galaktyki w poszukiwaniu pradawnego pyłu. Po 180 dniach w kosmosie komandor łączy się z czeskim centrum dowodzenia, przekazując oficjalny raport. Jest bardzo skrupulatny, gdyż jego misja ma przysłużyć się całej ludzkości. Niestety Jakuba porzuca żona. Dowódca ukrywa ten fakt przed astronautą, aby ten się nie rozpraszał. Jednak Jakub czuje, że coś jest nie tak. Powoli zaczyna kwestionować swoje zdrowie psychiczne, gdy prowadzi konwersację z wyglądającą jak pająk pradawną istotą, posiadającą zdolności telepatyczne.

Zwiastun filmu Astronauta

Film „Astronauta” można obejrzeć na platformie Netflix.

„Kaskader”

„Kaskader” to film w reżyserii Davida Leitcha, który doczekał się swojej polskiej premiery kinowej 3 maja 2024 roku. Opowiada o tytułowym kaskaderze, którego zawód nie należy oczywiście do najbezpieczniejszych na świecie. Często zdarza się, że zostanie on wysadzony w powietrze, postrzelony lub wyrzucony przez okno i zrzucony z wysokości, a wszystko to dla rozrywki widzów. Niestety podczas jednego z ekstremalnych wyczynów doszło do wypadku. To wydarzenie prawie zakończyło karierę Colta Seaversa (Ryan Gosling). Nie jest to jedyny problem. Mężczyzna musi odnaleźć zaginioną gwiazdę filmową, rozwiązać spisek i spróbować odzyskać miłość swojego życia, wciąż wykonując swoją codzienną pracę. Czy coś tutaj może pójść nie tak? Praktycznie wszystko.

Zwiastun filmu Kaskader

„Dama”

„Dama” to film w reżyserii Juana Carlosa Fresnadillo, który doczekał się swojej polskiej premiery na VOD 8 marca 2024 roku. Opowiada historię Elodie (Millie Bobby Brown). Dziewczyna, zmuszona okolicznościami, zostaje wydana za mąż przez swojego ojca w zamian za godne wiano. Razem ze swoimi bliskimi udaje się na wybrzeże bajkowej krainy, gdzie ma poznać swojego przyszłego małżonka, księcia Henry'ego (Nick Robinson). Rodziny młodych dogadują między sobą konkretne warunki umowy, ale Lady Bayford (Angela Bassett), macocha Elodie, czuje, że dzieje się tutaj coś dziwnego. Próbuje odwieść dziewczynę od ślubu, ponieważ uważa, że byłby to ogromny błąd. Elodie wie jednak, że tylko tak może pomóc swojemu ukochanemu ojcu. Nadchodzi wielki dzień, a panna młoda staje się częścią pradawnej ceremonii w górach. Jest to miejsce oddawania czci przodkom, co ma zapewnić wieczny dobrobyt królestwu. Okazuje się, że jest to również pułapka, a Elodie znajduje się w ogromnym niebezpieczeństwie.

Zwiastun filmu Dama

Film „Dama” można obejrzeć na platformie Netflix.

„Królestwo Planety Małp”

„Królestwo Planety Małp” to film w reżyserii Wesa Balla, który doczekał się swojej polskiej premiery kinowej 10 maja 2024 roku. Jest to pierwsza produkcja z kultowej franczyzy od czasu zamknięcia trylogii Matta Reevesa i Ruperta Wyatta. Przenosi widzów do świata zdominowanego przez żyjące w harmonii małpy. Ludzie zostali już dawno zepchnięci na margines. Nowy przywódca buduje swoje imperium, a w tym samym czasie młody samiec wyrusza w niezwykle trudną podróż. To właśnie ona zmieni jego dotychczasowe wyobrażenie o przeszłości, a podejmowane w jej trakcie decyzje wpłyną na przyszłość zarówno małp, jak i ludzi.

Zwiastun filmu Królestwo Planety Małp

„Myśliwi z ruin”

„Myśliwi z ruin” to film w reżyserii Myeong-haenga Heo, który doczekał się swojej polskiej premiery na VOD 26 stycznia 2024 roku. Opowiada on historię szalonego naukowca imieniem Gi-su (Hee-joon Lee). Mężczyzna próbuje przywrócić do życia córkę, ale przeszkadza mu w tym nagłe trzęsienie ziemi. Wskutek niego cały Seul zostaje zniszczony. Mijają trzy lata, nastaje susza, brakuje czystej wody. Ocalali walczą nie tylko między sobą, głównie o resztki jedzenia, ale także ze zmutowanymi zwierzętami. To właśnie na nie zawodowo poluje Nam-san (Dong-seok Ma). Dostarcza on zasoby mieszkańcom swojej wioski, która nękana jest przez różne gangi. Pewnego dnia osadę odwiedza nauczycielka, oferując nastoletniej Su-na (Jeong-eui Roh) i jej rodzinie bezpieczne schronienie, gdyż uważa, że ochrona młodzieży pomoże w odrodzeniu ludzkości. Wszyscy się z nią zgadzają i wspólnie wyruszają w podróż. Niespodziewanie dzieci zostają oddzielone od bliskich, a ci zamordowani, czego świadkiem jest Nam-san. Zdając sobie sprawę, że Su-na została porwana, rusza na ratunek.

Zwiastun filmu Myśliwi z ruin

Film „Myśliwi z ruin” można obejrzeć na platformie Netflix.

Jakie filmy przygodowe z 2024 roku warto zobaczyć: Diuna: Część druga

„Diuna: Część druga” to film w reżyserii Denisa Villeneuve, który doczekał się swojej polskiej premiery kinowej 29 lutego 2024 roku. Jest to kolejna odsłona kultowej już opowieści. Ukazuje on imponującą podróż Paula Atrydy (Timothée Chalamet), który zawiera sojusz z Chani i Fremenami. Jednocześnie wkracza na wojenną ścieżkę, pałając żądzą zemsty na spiskowcach, którzy doprowadzili do upadku jego rodziny. Stając przed wyborem między miłością życia a losem znanego wszechświata, Paul pragnie zapobiec tragicznej przyszłości, którą tylko on potrafi przewidzieć.

Zwiastun filmu Diuna: Część druga

Film „Diuna: Część druga” będzie można oglądać na platformie HBO Max już od 21 maja 2024 roku.

REKLAMA

Więcej zestawień znajdziesz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA