REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Wielka aktualizacja horrorów na Amazonie. Do Halloween nie będziecie się nudzić

Amazon już przywdziewa halloweenowy kostium. Ostatnio zdecydował się na sporą aktualizację swojej oferty, dzięki czemu do katalogu Prime Video dołączyło około 50 tytułów. Wśród nich znalazło się sporo horrorów.

06.10.2023
20:20
horrory amazon prime video co obejrzeć
REKLAMA

Amazon Prime Video walczy o tytuł najlepszej platformy streamingowej do oglądania horrorów w naszym kraju. Przygotowując się na Halloween, postanowił bowiem dodać mnóstwo filmów grozy, wśród których nie brakuje prawdziwych perełek. Żaden z szanujących się fanów gatunku nie będzie w stanie przejść obojętnie obok takiej oferty.

Spis treści:

REKLAMA

Horrory na Amazon Prime Video - które obejrzeć?

Od liczby nowych horrorów na Prime Video może użytkowników głowa rozboleć. Do Halloween żaden subskrybent platformy nie powinien się nudzić. Dzięki aktualizacji na wyciągnięcie ręki zyskaliśmy bowiem dostęp do kultowych klasyków kina grozy (i nie tylko). Żebyście nie zatonęli w tej krwawej fali dobra, śpieszymy z podpowiedziami, po które tytuły warto sięgnąć. Od razu jednak dodajemy: oferta skierowana do miłośników opowieści z dreszczykiem serwisu, cały czas się powiększa.

O horrorach na Amazon Prime Video poczytasz więcej na Spider's Web:

Zza światów

H.P. Lovecraft+Stuart Gordon+Barbara Crampton=Wielka Miłość. W umysłach fanów horrorów te trzy nazwiska są ze sobą połączone i zapowiadają świetną zabawę. Może i "Zza światów" nie ma takiego uroku, co "Reanimator", ale to wciąż bardzo solidne kino grozy podlane czarnym humorem. Dodajmy do tego doskonałe (bo praktyczne!) efekty specjalne, a dostaniemy prawdziwy odlot.

Film dostępny na Amazon Prime Video.

Ostatni dom po lewej

Ostatni dom po lewej - horrory - Amazon Prime Video

"Aby uniknąć omdlenia, powtarzaj: to tylko film" - takim tagline'em reklamowano debiut Wesa Cravena. "Ostatni dom po lewej" może i bywa dramaturgicznie nieporadny, ale uwodzi swoim dokumentalnym niemal stylem. Reżyser na surowo bowiem podaje nam bowiem prawdziwy festiwal przemocy. Naprawdę może wam się zrobić słabo!

Film dostępny na Amazon Prime Video.

Carrie

Gdy mówimy o adaptacjach debiutu Stephena Kinga, wiadomo, że tylko jedna z nich jest legitna. Ta z 1976 roku od Briana De Palmy. Trafiła na Amazon Prime Video w towarzystwie... późniejszego o ponad 30 lat sequela. "Furia: Carrie 2" opowiada o przyrodniej siostrze tytułowej bohaterki, która również ma zdolności telekinetyczne i musi się zmierzyć z wrednymi rówieśnikami. Oczywiście, do oryginału się nie umywa, ale jeśli wychowaliście się w wypożyczalniach VHS, będzie to dla was prawdziwa gratka.

P.S.: Ten żałosny remake z 2013 roku też trafił na Amazon Prime Video.

Filmy dostępne na Amazon Prime Video.

Stygmaty

Jak to jest z tym kościołem? Czy Watykan czegoś przed nami nie ukrywa? To są pytania, które "Stygmaty" zadają głośno. To bowiem historia ateistki, na której ciele pojawiają się tajemnicze rany - tytułowe stygmaty. To dzieło Boga, szatana czy jedno wielkie oszustwo? Pewien ksiądz postanawia to wyjaśnić, a my otrzymujemy tyleż stylowy, co gęsty horror religijny.

Film dostępny na Amazon Prime Video.

Zatrzymać morderstwo

REKLAMA
Zatrzymać morderstwo - horrory - Amazon Prime Video

Ten film okazał się lepszy niż "Egzorcysta: Wyznawca". Skąd to porównanie, skoro nie mówimy o horrorze o egzorcyzmach? "Zatrzymać morderstwo" zadebiutowało bowiem tego samego dnia co requel kultowego "Egzorcysty" i za produkcję obu tytułów odpowiada Blumhouse. W tym wypadku mamy do czynienia z nowoczesnym slasherem z motywem podróży w czasie, bo główna bohaterka przypadkowo cofa się tu do 1987 roku i postanawia powstrzymać psychopatycznego mordercę, zanim zacznie zabijać.

O "Zatrzymać morderstwo" przeczytasz też w innym artykule na Spider's Web: Niepozorny horror lepszy od nowego "Egzorcysty"? Oba filmy łączy nie tylko dzień premiery

Film dostępny na Amazon Prime Video.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA