REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Kim będą nowi Avengers? „The Marvels” wreszcie dało nam podpowiedź, a my mamy listę

W końcu poznaliśmy pierwszych członków nowej ekipy „Avengers”. Fani cyklu Marvel Cinematic Universe mogą być zaskoczeni wyborem Disneya i Kevina Feige’a, ale tak naprawdę to właśnie tego mogliśmy się spodziewać. Szykujcie się w dodatku na więcej niż jedną ekipę.

15.11.2023
15:17
young-avengers-ms-marvel-mcu
REKLAMA

Jak dotąd pojawiły się cztery filmy z cyklu Avengers, a w skład pierwotnego składu tej drużyny wchodziły takie postaci jak Kapitan Ameryka, Iron Man, Hulk, Thor, Czarna Wdowa i Hawkeye. Tak naprawdę jednak od lat Avengersów już formalnie nie ma, a po pokonaniu Thanosa się definitywnie rozpadli („jak Beatlesi”). Na szczęście ekranizacje komiksów nie znoszą próżni, a w „The Marvels” poznaliśmy wreszcie pierwszych nowych członków tej formacji w jej nowym wydaniu.

REKLAMA

Czytaj inne nasze teksty dotyczące ekranizacji komiksów Marvela:

Szykujcie się na Young Avengers pod wodzą Ms. Marvel!

W ostatniej scenie filmu „The Marvels”, która była doklejona do epilogu na taśmę albo ślinę (zapewne miała się pojawić na koniec napisów, ale studio uznało, że po tak kiepskim filmie nikt na nią czekać nie będzie), jedna z bohaterek sparodiowała Nicka Fury’ego rozmawiającego z Tony’m Starkiem. Kamala Khan pojawiła się w domu Kate Bishop, czyli nowej Hawkeye. Wychodząc z cienia zaproponowała jej miejsce w zupełnie nowej drużynie młodych superbohaterów.

Kate, chociaż ma już ponad 20 lat, zgodziła się niemal natychmiast dołączyć do Ms. Marvel, a dziewczyny już wiedzą, do kogo odezwą w następnej kolejności. Znamienne jest przy tym, że nie wymieniły Cassie Lang z nazwiska, bo pewnie mało kto z widzów by ją skojarzył, tylko mówiły o niej per „córka Ant-Mana”. Tak czy inaczej mamy tutaj już trzon nowej ekipy, która rozrośnie się niedługo o kolejne postaci „gotowe utrzymać na swoich barkach franczyzę przez kolejną dekadę”.

Kto jeszcze może dołączyć do Młodych Avengersów?

W komiksach Marvela w skład ekipy Young Avengers na starcie wchodzili Iron Lad (młodsza wersja Kanga a.k.a. Nathaniela Richardsa z przyszłości), Patriot (Eli Bradley), Wiccan (Billy Kaplan a.k.a. Billy Maximoff) oraz Hulkling (Dorrek VIII). Dołączyli do nich bardzo szybko Kate Bishop, Cassie Lang oraz Speed (Tommy Shepherd, brat Wiccana), a w późniejszym czasie ekipę wzmocnili America Chavez, Kid Loki, Marvel Boy (Noh-Varr) oraz Prodigy (David Alleyne).

W ramach MCU spotkaliśmy już większość tych postaci i można założyć, że przynajmniej część z nich wejdzie w skład Młodych Avengersów; sam stawiam, że będą to w pierwszej kolejności Eli Bradley oraz America Chavez, aczkolwiek nie wykluczam Iron Lada. Kid Loki z kolei utknął gdzieś na Krańcu Czasu, a dzieci Scarlett Witch na Ziemi-616 były jedynie mirażem, ale mamy tu do czynienia z ekranizacjami komiksów, więc wszystko jest możliwe.

Nieobecnymi w Marvel Cinematic Universe są z kolei nadal Hulkling (hybryda Skrulla i Kree, niezwiązany z Hulkiem), Noh-Varr (związany z Kree) oraz Prodigy (będący mutantem, a tych na Ziemi-616 zbyt wielu nie ma). W ich miejsce mogą pojawić się jednak inne postaci z młodego pokolenia superbohaterów, czyli Skaar (syn Hulka zaprezentowany w „She-Hulk”), Love (przybrana córka Thora), T’Challa (syn T’Challi), Ironheart (która czeka na swój serial) oraz… Morgan Stark.

A co z dorosłymi Avengersami?

Nie mam żadnych wątpliwości, że prócz ekipy Ms. Marvel, która może walczyć z jakimś wariantem Kanga Zdobywcy i to, o ironio, u boku jakiejś jego młodszej wersji, sformuje się kolejna grupa dorosłych Avengersów, tym razem zapewne pod wodzą Kapitan Marvel. Dołączyć do niej mogą nowy Kapitan Ameryka (Sam Wilson), War Machine, Hulk, She-Hulk, Thor, Sylvie, Doktor Strange, Wong, Ant-Man, Osa, Czarna Pantera (Shuri), Shang-Chi i odrodzony biały Vision.

Do tego mamy też całą plejadę Eternalsów wraz z Black Knightem, Moon Knighta i nadciągającego Blade’a, a także obecnych oraz byłych Strażników Galaktyki, z Nebulą i Peterem Quillem na czele (który wrócił niedawno na Ziemię!). Gdzieś tam w tle majaczy się też Spider-Man, który mógłby dołączyć zarówno do Young Avengers, jak i wrócić w szeregi tych dorosłych, ale stanie się tak tylko jeśli Sony na to pozwoli (więc na to bym specjalnie w najbliższym czasie nie liczył).

REKLAMA

Oczywiście są też Thunderboltsi, którzy dostaną swój własny film. Nie będą oni superbohaterami z prawdziwego zdarzenia, tylko raczej taką ekipą od brudnej roboty i to tutaj trafili Ghost, Red Guardian, Czarna Wdowa (Yelena Belova), Bucky Barnes (Winter Soldier a.k.a. White Wolf), US Agent i Taskmaster, (a do tego chcielibyśmy zobaczyć w tym filmie również Barona Zemo). Ekipie z kolei przewodzić będzie Valentina Allegra de la Fontaine.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA