REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Netflix rozwija centrum inżynieryjne w Polsce! Ogłoszono dyrektora

Jak informowaliśmy na początku roku, Netflix intensywnie rozwija swoją obecność i inwestycje w Polsce. Centrum inżynieryjne Netflix już rozpoczęło działalność, a pierwsi inżynierowie i inżynierki zaczęli pracę w regionalnym biurze firmy w Warszawie. Dyrektorem został Łukasz Romaniuk, wcześniej związany z Amazonem.

13.04.2023
8:31
netflix polska centrum inżynieryjne dyrektor
REKLAMA

W styczniu Netflix poinformował nas, że w Polsce powstanie długo planowane centrum inżynieryjne. Teraz plany zostały wcielone w życie. Uruchomione już centrum będzie tworzyć produkty i usługi wykorzystywane do globalnych rozwiązań. Będą one dotyczyły zarówno produkcji, jak i samego zarządzania treściami.

Warszawskie centrum inżynieryjne pracuje nad rozwiązaniami globalnymi i odpowiada za tworzenie narzędzi wykorzystywanych przez wewnętrzne zespoły Netfliksa oraz zewnętrznych partnerów kreatywnych podczas całego procesu produkcji takich hitów jak "Stranger Things", "Wednesday" czy "Glass Onion".

REKLAMA

Czytaj także:

Netflix: ogłoszono dyrektora polskiego centrum inżynieryjnego

REKLAMA

Dyrektorem centrum został Łukasz Romaniuk, menedżer z ponad 15-letnim doświadczeniem w tworzeniu i rozwoju zespołów inżynierskich. Przed dołączeniem do Netfliksa pracował w Amazon Web Services, a wcześniej przez 10 lat rozbudowywał struktury centrum inżynieryjnego GE Aviation w Polsce. Jest absolwentem automatyzacji i techniki mikroprocesorowej na Politechnice Białostockiej.

Centrum to kolejna inwestycja Netfliksa w Polsce po otwarciu w 2022 roku regionalnego biura odpowiedzialnego za obecność firmy na kilkunastu rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Jednocześnie streamingowy gigant wyprodukował do tej pory już blisko 40 oryginalnych polskich produkcji, w tym takie hity jak wielokrotnie nagradzany serial "Wielka woda" i inne wysoko przez nas ocenione tytuły: "Pewnego razu na krajowej jedynce", "Noc w przedszkolu" czy "Ostatnia wieczerza". A przecież to dopiero początek: Netflix zapowiedział już premiery 12 kolejnych oryginalnych produkcji z Polski.

Firma planuje dalszy rozwój zespołu inżynierskiego w swoim warszawskim centrum - aktualne oferty pracy znajdziecie tutaj.

Netflix - kwiecień 2023
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA