REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Netflix już zaczął blokować urządzenia osób współdzielących konta. To dopiero początek

Zaczęło się: pod koniec maja Netflix ogłosił nowe zasady dotyczące współdzielenia konta, a teraz zaczął na poważnie egzekwować dostosowywanie się do regulaminu. Zaczęło się od weryfikacji w ubiegłym tygodniu; teraz użytkownicy donoszą, że serwis blokuje urządzenia również po adresie IP, uniemożliwiając dalsze korzystanie z usługi.

05.06.2023
15:47
netflix współdzielenie konta ten telewizor nie jest przypisany gospodarstwo
REKLAMA

Streamingowy gigant zmienił swoją politykę: choć jeszcze kilka lat temu zachęcał subskrybentów do dzielenia się jednym kontem, z czasem przestało mu się to podobać (czy raczej: opłacać). Były ogłoszenia, później ostrzeżenia, a następnie weryfikacje. Teraz przyszedł czas na stanowcze egzekwowanie przestrzegania regulaminu: Netflix rozpoczął blokowanie urządzeń, a niektórzy użytkownicy stracili dostęp do platformy. Kolejni internauci skarżą się w social mediach na nową planszę, która pojawia się na ekranach: "Ten telewizor nie jest przypisany do twojego gospodarstwa domowego Netflix". Sprawa jest prosta - gdy serwis akceptuje gospodarstwo jednego z użytkowników, automatycznie blokuje pozostałych.

Czytaj także:

REKLAMA

Netflix zaczął blokować! Walka ze współdzieleniem kont

Istnieją trzy możliwości działania: zaktualizowanie "gospodarstwa domowego Netflix", założenie własnego konta lub wybranie opcji podróży, dzięki której można korzystać z platformy, choć wymaga to weryfikacji za pośrednictwem apki Netfliksa na telefonie właściciela konta. Jeśli zdecydujemy się na tę pierwszą, wówczas prawowity właściciel otrzyma e-mail z informacją o zmianie. Na jego urządzeniach pojawi się wtedy ta sama plansza, która raz jeszcze wymusi zmianę domowego gospodarstwa - a w efekcie zablokuje wszystkie pozostałe urządzenia.

Czytaj także: Netflix zablokował ci urządzenie. Co da się z tym zrobić?

Niektórzy internauci postanowili skorzystać z VPN-a. Jeszcze inni proponują raz w miesiącu logować się z głównej lokalizacji. Osobiście polecam jednak uczciwość i stosowanie się do regulaminu. Najlepszy pakiet - plan Premium z 4K i HDR - można mieć już za 26,66 zł. Wystarczy znaleźć dwie dodatkowe osoby, z którymi legalnie podzieli się kontem.

Witaj! Otrzymaliśmy prośbę o zaktualizowanie gospodarstwa domowego Netflix na Twoim koncie. Gospodarstwo domowe Netflix to zbiór urządzeń służących do korzystania z serwisu Netflix, które są powiązane z Twoim połączeniem internetowym. Jeżeli ta prośba pochodzi od Ciebie lub kogoś, kto z Tobą mieszka, możesz zaktualizować swoje gospodarstwo domowe Netflix poniżej. Jeżeli prośba nie pochodzi od Ciebie, rozważ zmianę hasła

- czytamy w komunikacie.

Zgodnie z nowymi zasadami, użytkownicy muszą wykupić dodatkowe profile na kontach (9,99 zł), których nie są właścicielami. Rzecz w tym, że nie wszyscy mogą skorzystać z tej oferty: póki co jest ona zablokowana na kontach opłacanych za pośrednictwem platform cyfrowych, sieci kablowych czy operatorów telekomunikacyjnych, a przecież z tej formy subskrypcji korzysta olbrzymia liczba klientów Netfliksa. Nie wspominając o tym, że standardowy pakiet umożliwia dokupienie tylko jednego użytkownika, a pakiet wyższy: dwóch.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA