REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Gracze krok przed Sony – nieoficjalne Remote Play działa na każdym urządzeniu z Androidem

Remote Play to naprawdę dobra usługa. Dzięki niej mogę się wygodnie rozłożyć w sypialni i grać w tytuły z PlayStation 4 na PS Vicie bądź smartfonie i tablecie z linii Xperia. Od dłuższego czasu mówi się, że Remote Play wcześniej czy później otworzy się na urządzenia innych producentów. Gracze postanowili jednak wyprzedzić Sony, modyfikując oficjalną aplikację.

12.02.2015
15:01
Nieoficjalne Remote Play działa na każdym Androidzie
REKLAMA
REKLAMA

Remote Play opiera się na technologii strumieniowania obrazu. Wystarczy pozostawić konsolę PlayStation 4 w trybie uśpienia, aby mieć do niej dostęp w każdym miejscu na ziemi. Wszystko za sprawą połączenia internetowego. Nie musi być to nawet ta sama sieć WiFi. Granie w swoją kolekcję interaktywnych tytułów na PS4 setki kilometrów od domu? Nie ma żadnego problemu. No, przynajmniej teoretycznie. W praktyce wciąż nie jest idealnie i gracze stale narzekają na odczuwalne opóźnienia.

Nic dziwnego, że na Remote Play mają ochotę wszyscy posiadacze PlayStation 4, nie tylko ci z Xperiami w kieszeniach.

Możliwość korzystania z usługi Remote Play na urządzeniach innych producentów niż Sony była możliwa już wcześniej. Instrukcja „krok po kroku” dla nieautoryzowanej gry zdalnej pojawiła się na popularnym forum XDA. Przez kilka ostatnich tygodni była to jedyna możliwość przetestowania Remote Play bez konieczności posiadania urządzeń sygnowanych logo Sony. Oczywiście do czasu.

W sieci pojawiła się aplikacja, która pozwala „odblokować” Remote Play na każdym urządzeniu z Androidem. Odpowiada za nią programista skrywający się pod nickiem TheScriptKitty. Popularność nieautoryzowanego programu przyniosła twórcy społeczność graczy Destiny zgromadzona na Redditcie. To oni nagłośnili sprawę i oni pokazali, że wcale nie trzeba posiadać urządzeń japońskiego giganta aby cieszyć się możliwością tak zwanej gry zdalnej.

REKLAMA

Aplikację Remote Play Port można pobrać z tego miejsca. Nie jest wymagany root telefonu ani bawienie się z rejestrem plików.

Gracze raportują, że aplikacja spełnia swoje zadanie. Problemy mogą mieć jedynie posiadacze Androida 5.x. Najnowszy „lizak” ma problemy z odnalezieniem PlayStation 4 za pomocą Internetu. Konieczne jest bawienie się zaawansowanymi ustawieniami routera. Remote Play Port pozwala na łączenie się z konsolą za pomocą domowej sieci oraz połączenie przez Internet niezależnie od odległości. Program wspiera również synchronizację urządzenia z kontrolerem DualShock 4.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA