REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Film nominowany do Oscara możesz obejrzeć za darmo na YouTube

Do tej pory nominowaną do Oscara "Nimonę" legalnie można było obejrzeć jedynie na platformie Netflix. Parę tygodni przed rozdaniem nagród Amerykańskiej Akademii serwis zdecydował się wrzucić ją na swój kanał na YouTube. Oznacza to, że teraz każdy może ją zobaczyć zupełnie za darmo. A zdecydowanie warto.

20.02.2024
8:35
nimona oscary gdzie obejrzeć netflix
REKLAMA

"Nimona" zabiera nas do futurystyczno-średniowiecznego świata, którego bohaterowie żyją w strachu przed potworami. Ballister Boldheart poprzysiągł z nimi walczyć, ale pewnego dnia zostaje wrobiony w przestępstwo. Oczyścić się z zarzutów pomóc mu może jedynie tytułowa nastolatka, będąca w dodatku istotą zmiennokształtną. On ma powód, cel, ambicje. Ona dołącza do niego, bo po prostu lubi siać chaos.

"Nimona" to szalony film animowany na podstawie komiksu internetowego ND Stevensona. Produkcja zadebiutowała na Netfliksie 30 czerwca zeszłego roku. Użytkownicy platformy zdążyli już się w niej zakochać, podobnie zresztą jak krytycy. Tytuł ma aktualnie oszałamiające 93 proc. pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes. Nic więc dziwnego, że zainteresowała się nim Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej.

Więcej o animacjach Netfliksa poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Nimona - nominowany do Oscara film Netfliksa za darmo na YouTube

Czy "Nimona" zasłużyła na nominację do Oscara dla najlepszego filmu animowanego? Dzięki zamieszczeniu produkcji na YouTube każdy może się teraz o tym przekonać zupełnie za darmo. To oczywiście uczciwa cena, ale dla widzów z Polski jest pewien haczyk. Wideo nie posiada bowiem napisów w naszym języku (ma za to w języku angielskim, co z pewnością będzie jakimś ułatwieniem).

Nimona - Netflix - Za darmo
REKLAMA

W kategorii najlepszy film animowany "Nimona" ma poważną konkurencję. Żeby zdobyć Oscara, musi bowiem pokonać "Chłopca i czaplę", "Między nami żywiołami", "Psa i Robota" oraz "Spider-Mana: Poprzez multiwersum". Czy jej się to uda? Dowiemy się już w przyszłym miesiącu, gdyż gala wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii odbędzie się już w nocy z 10 na 11 marca 2024 r.

"Nimona" zapewniła Netfliksowi jedną z łącznie 18 nominacji do tegorocznych Oscarów. Z filmów platformy prócz niej szansę na statuetkę ma jeszcze m.in. "Maestro", "Rustin", czy "Śnieżne bractwo". Wszystkie te tytuły dostępne są na platformie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA