REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Piotr Adamczyk zagrał w amerykańskim horrorze. Gdzie obejrzeć "Falling Stars"?

Piotr Adamczyk w kinie grozy jeszcze nie grał. Już niedługo będziemy mogli jednak zobaczyć, jak radzi sobie w starciu z nowym dla siebie gatunku. Wystąpił bowiem w amerykańskim horrorze, który pojawi się na zbliżającym się wielkimi krokami festiwalu filmowym.

09.08.2023
12:39
fallng stars piotr adamczyk horror
REKLAMA

Piotr Adamczyk ponownie udowadnia, że przedwcześnie wsadziliśmy go do jednej szuflady z Tomaszem Karolakiem, na której widnieje napis polskie komedie romantyczne. Owszem, grywa w tym pogardzanym gatunku i nawet wcielił się w papieża - ta łatka towarzyszyła mu praktycznie do czasu występu w "Hawkeye'u". Aktor coraz częściej pojawia się w zagranicznych produkcjach i na swoim koncie prócz serialu MCU ma jeszcze role w "For All Mankind" Apple TV+ czy "Nocne niebo" Amazon Prime Video. Jak widać, jego repertuar rozciąga się od sasa do lasa, ale w horrorze jeszcze nie występował.

Z nowym gatunkiem w swojej aktorskiej karierze Piotr Adamczyk zmierzył się niedawno. Wystąpił bowiem w niskobudżetowym horrorze zrealizowanym przez Amerykanów polskiego pochodzenia - Richarda Kaprala i Gabriela Bienczynskiego. "Falling Stars" mogli już obejrzeć uczestnicy Festiwalu Filmowego w Locarno. Niedługo jednak film pojawi się w Polsce.

Czytaj także:

REKLAMA

Horror z Piotrem Adamczykiem - kiedy pojawi się w Polsce?

"Falling Stars" inspirowany jest wiccańskimi legendami. To taka nowa wersja baśni o Babie-Jadze. Amerykański horror opowiada bowiem o trzech braciach, którzy wyruszają na poszukiwania grobu legendarnej wiedźmy. Gdy docierają na miejsce, przypadkowo bezczeszczą jej zwłoki, wprawiając w ruch spiralę złowieszczych wydarzeń. Żeby ściągnąć klątwę z siebie i swoich najbliższych muszą spalić ciało przed wschodem słońca.

Falling Stars - horror - Piotr Adamczyk
REKLAMA

Na ten moment nie wiadomo jeszcze czy film trafi do regularnej dystrybucji w Polsce. W naszym kraju na pewno jednak będzie można go obejrzeć podczas tegorocznej edycji Splat!FilmFest, która potrwa od 25 do 30 października w Warszawie i we Wrocławiu. "Spodziewajcie się bardzo niesztampowego filmu z wyjątkowym i niesamowitym klimatem" - czytamy w poście na facebookowym fanpage'u imprezy.

Czytaj także: Dlaczego tak bardzo kochamy złe filmy? "Jesteśmy jak filmowa sekta"

Falling Stars - horror - Piotr Adamczyk - Splat!FilmFest
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA