REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Ród smoka" bije rekord... smoków. Nowe bestie dołączają do tańca

Choć na 2. sezon "Rodu smoka" od HBO jeszcze trochę sobie poczekamy, do sieci stopniowo spływają pierwsze szczegóły dotyczące produkcji. W tym tygodniu twórcy serialu spotkali się z widzami, ujawniając dwie interesujące informacje na temat nadchodzącej odsłony. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, ile nowych smoków zobaczymy na ekranie w 2024 roku.

09.03.2023
15:41
ród smoka sezon 2 nowe smoki hbo martin
REKLAMA

"Ród smoka" powróci z 2. sezonem dopiero w 2024 roku - i to nie wcześniej, niż latem. Tymczasem twórcy serialu nie zaniedbują fanów - w ostatni wtorek spotkali się z widzami w Los Angeles w ramach specjalnego, promocyjnego tournée przed nominacjami do nagród Emmy. Podczas panelu dyskusyjnego showrunner produkcji, Ryan Condal, ujawnił kilka drobnych, ale interesujących i istotnych informacji.

Najważniejszą z nich jest fakt, że mimo scenariuszy dostarczonych części obsady z opóźnieniem (o czym wspomniał ostatnio serialowy Daemon Targaryen - Matt Smith), zdjęcia rozpoczną się już niebawem. A zatem: zgodnie z planem, bowiem od pewnego czasu nieoficjalnie mówi się o tym, że ekipa wejdzie na plan 17 kwietnia. Poza tym dowiedzieliśmy się co nieco w kwestii smoków.

REKLAMA

Czytaj także:

Ród smoka, sezon 2. - nowe smoki na ekranie

REKLAMA

O ile fani znający materiał źródłowy autorstwa George'a R.R. Martina, "Ogień i krew", mogą się domyślać, co i kogo twórcy pokażą w drugiej odsłonie serialu, o tyle pozostali wciąż jeszcze nie wiedzą, jak wiele wielkich, spektakularnych i krwawych wydarzeń przyjdzie im jeszcze zobaczyć. Nie wdrażając się w kwestie spoilerowe: potwierdzono, że na ekranie pojawi się aż pięć nowych smoków. Dołączą one do dotychczasowej grupy, której członkowie to: Caraxes, Vhagar, Balerion, Dreamfyre, Meleys, Seasmoke, Vermax, Moondancer i Sunfyre.

Nie mamy pewności, które dokładnie bestie twórcy zdecydują się nam pokazać w nowych odcinkach. Condal miał zapewne na myśli m.in. kluczowe dla opowieści dzikie smoki - na rodowej wyspie Targaryenów mieszkały trzy. Były to Sheepstealer, Grey Ghost i Cannibal. W sumie - do końca produkcji - przez serial może przewinąć się aż 17 plujących płomieniami gadów.

Przypomnę, że 2. sezon "Rodu smoka" będzie nieco inny. Za kulisami produkcji doszło bowiem do znaczącej zmiany - w sierpniu minionego roku ze swojego udziału w serialu zrezygnował bowiem jeden z jego showrunnerów, Miguel Sapochnik. Condal pozostał jedynym twórcą na tym stanowisku.

Ród Smoka
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA