REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Najlepsze sitcomy. Sprawdzamy TOP 10 najwyżej ocenianych produkcji

Sitcomy? Zazwyczaj oglądane są do obiadu. Często lecą w tle przy sprzątaniu zamiast muzyki. Ich zaletą jest to, że można je oglądać godzinami bez zmęczenia i rewatchować bez cienia znudzenia. Niektóre zestarzały się lepiej, inne gorzej, a mimo to na stałe zapisały się jako kultowe produkcje, które zajmują specjalne miejsce na liście ulubionych seriali.

04.05.2024
8:01
najlepsze sitcomy
REKLAMA

I tak, jak babcia ma swojego ulubionego wnuka, którego kocha miłością bezwarunkową i nie jest w stanie uplasować go w żadnym rankingu, tak i dla nas sitcomy jawią się jako ukochane produkcje, których po prostu nie da się ocenić z innymi gatunkami, ani do innych gatunków ich porównać.

I nawet jeśli komuś nieznane są losy Rossa i Rachel, to popkultura doskonale zadbała o to, by mieć chociaż namiastkę informacji, że chodzi o Friendsów. Biuro firmy papierniczej Dunder Mifflin to miejsce pracy ekscentrycznego Michela Scotta z "The Office", a ten zafiksowany na punkcie nauk ścisłych geniusz to Sheldon z "Teorii wielkiego podrywu".

Serwis IMDb, na podstawie popularności wśród użytkowników, wyróżnił najpopularniejsze i najwyżej oceniane sitcomy.

REKLAMA

Sitcomy: najlepsze seriale komediowe wg IMDb: Biuro / The Office

Bohaterowie słynnych memów to właśnie oni – pracownicy biura firmy Dunder Mifflin, którymi zarządza Michael Scott (Steve Carell) – wymarzony szef, którego każdy chciałby mieć. Serial z gatunku mockumentu przedstawia historie współpracowników oraz ich zawodowe perypetie. Poza swoimi obowiązkami w biurze, nierzadko są zmuszeni gasić małe pożary i brać udział w szalonych pomysłach Michaela. A te... cóż. Zwykle kończą się fiaskiem.

Ocena IMDb: 9.0
Obejrzeć można na: Netflix

Najzabawniejsze sceny w serialu "Biuro"

Przyjaciele

Nie każdy oglądał, zna go pół globu. Sitcom o szóstce przyjaciół na stałe wpisał się w historię światowej popkultury. Przedstawia perypetie Moniki , Rachel, Chandlera, Joey’a, Phoebe oraz Rossa, którzy nierzadko wplątują się w komiczne sytuacje, przeżywają swoje wzloty i upadki, a kawiarnia Central Perk jest ich ulubionym miejscem spotkań.

Ocena IMDb: 8.9
Obejrzeć można na: HBO Max

Najzabawniejsze sceny w serialu "Przyjaciele"

Rick i Morty

Serial animowany, który na swoim koncie ma między innymi dwie nagrody Emmy, przedstawia przygody Ricka – naukowca uzależnionego od alkoholu, oraz jego wnuka – Morty’ego. Szalony naukowiec nierzadko wplątuje się w kłopoty, realizując wraz z Mortym swoje wariackie pomysły, podróżując po innych galaktykach i alternetywnych rzeczywistościach. Wszystko to podbite jest wyjątkowym, czarnym humorem.

Ocena IMDb: 9.1
Obejrzeć można na: HBO Max

Najzabawniejsze sceny w serialu "Rick i Morty"

Teoria wielkiego podrywu

Sheldon i Leonard wiedzą wszystko o wszechświecie, a prawa fizyki nie mają przed nimi żadnych tajemnic. Jeśli zaś chodzi o relacje międzyludzkie i damsko-męskie – sprawa ma się zupełnie odwrotnie. Wraz z przyjaciółmi – Rajem i Howardem – będą starali się zgłębić tajniki i skomplikowane równania relacji, z którymi przyjdzie im się zmierzyć.

Ocena IMDb: 8.2
Obejrzeć można na: HBO Max

Najzabawniejsze sceny w serialu "Teoria wielkiego podrywu"

Kroniki Seinfelda

Sitcom z lat dziewięćdziesiątych nie traci na wartości i został uznany za jeden z najlepszych w historii. Co stoi za jego sukcesem? Przede wszystkim tak zbudowane sylwetki bohaterów i bohaterek, by widzowie mogli się w nie wczuć, a także przedstawione w nim życiowe sytuacje. Jednym słowem – autentyczność. Opowiada historię komika Jerry’ego Seinfelda, którego sceniczne występy są pretekstem do tego, aby opowiedzieć o codziennych wydarzeniach ze swojego życia, a w nim towarzyszą mu jego przyjaciele – George i Elaine – oraz sąsiad Kramer.

Ocena IMDb: 8.9
Obejrzeć można na: Netflix

Najzabawniejsze sceny w serialu "Kroniki Seinfelda"

Współczesna rodzina

Kolejny sitcom z gatunku mockument to portret wielopokoleniowej amerykańskiej rodziny, którą zdecydowanie można opisać słowem "niekonwencjonalna". Jej członkowie – jak można się domyślić – w równie niekonwencjonalny i komediowy sposób będą musieli zmierzyć się z takimi kwestiami, jak wielokulturowe relacje, małżeństwa tej samej płci czy adopcja.

Ocena IMDb: 8.5
Obejrzeć można na: Disney+

Najzabawniejsze sceny w serialu "Współczesna rodzina"

Detektoryści

Sitcom opowiada historię dwóch ekscentrycznych poszukiwaczy metali – Andy’ego i Lance’a. Przeczesując nieużytki i otwarte pola, mają nadzieję, że w końcu trafią na żyłę złota, a do ich nudnego życia uśmiechnie się fortuna.

Ocena IMDb: 8.6

Scena z serialu "Detektoryści"

Family Guy

Wielokrotnie nagradzany serial animowany opowiada historię dosyć nietypowej rodziny. Peter Griffin to facet, który myśli nieszablonowo, ale na etapie rozwoju zatrzymał się wraz z nastoletnim synem – Chrisem, którego główną rozrywką jest dokuczanie siostrze Meg. Stewie, ich najmłodszy brat, to niemowlę, który codziennie głowi się, jak zawładnąć światem, wymyślając coraz to nowsze wynalazki. Cały ten galimatias próbuje ogarnąć jedyna trzeźwo myśląca osoba – Louis, żona i matka, a obok niej mózgiem całej operacji jest najinteligentniejszy członek tej rodziny – pies Brian.

Ocena IMDb: 8.2
Obejrzeć można na: Disney+

Najzabawniejsze sceny w serialu "Family Guy"

Różowe lata 70.

Serial, który doczekał się kolejnej, autonomicznej części pod tytułem "Różowe lata 90.", przedstawia perypetie nastolatków z Point Place w Wisconsin. Przyjaciele o odmiennych charakterach i warunkach życia, swój wolny czas spędzają w piwnicy jednego z nich, dywagując na temat przyszłości i swoich aktualnych problemów.

Ocena IMDb: 8.1
Na ten moment sitcom nie jest dostępny online.

Simpsonowie

REKLAMA

Kultowy serial animowany niejednokrotnie w swoich odcinkach przewidział przyszłość – było tak z używaniem smartwatchów, które pojawiły się w odcinku z 1995 roku czy prezydenturą Donalda Trumpa. Trzydzieści cztery sezony to wciągająca i zabawna opowieść o rodzinie Simpsonów, zamieszkującej miasteczko Springfield. Homer, jego żona Marge oraz ich dzieci – Maggie, Bart i Lisa, stały się ponadczasowymi postaciami, które zna cały świat.

Ocena IMDb: 8.7
Obejrzeć można na: Disney+

Najzabawniejsze momenty w serialu "Simpsonowie"
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA