REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się
  3. Dramy

Sylwester Wardęga i Bartek Sitek apelują o nieujawnianie tożsamości ofiar

W związku z aferą "Pandora Gate", która jest obecnie na ustach całego internetu, mówi się głośno o sprawcach, podczas gdy zapomina się o ofiarach. A to właśnie ich bezpieczeństwo i anonimowość są w tej sytuacji najważniejsze. O nieujawnianie danych pokrzywdzonych przez polskich youtuberów dziewczyn zaapelował Sylwester Wardęga oraz Bartek Sitek.

05.10.2023
14:59
Sylwester Wardęga i Bartek Sitek apelują o nieujawnianie tożsamości ofiar
REKLAMA

Jeszcze zanim Sylwester Wardęga opublikował swój materiał, demaskujący wątpliwe relacje Stuu, Marcina Dubiela oraz Boxdela z nieletnimi dziewczynami, w sieci zaczęły pojawiać się głosy osób, które miały być ofiarami internetowych twórców. Jedną z pierwszych była Laura Klaus, była dziewczyna Gargamela. Influencerka opublikowała kilkuminutowe nagranie na TikToku, w którym wyznała, że Jakub Chuptyś stosował wobec niej przemoc, a zaraz po niej głos zabrała Daria Dąbrowska, opowiadając historię ofiar Krzysztofa Gonciarza. W całym ferworze wyznań, oświadczeń i screenshotów z rozmów, zapomina się jednak o samych pokrzywdzonych, które przez lata żyły w strachu, bojąc się opowiedzieć swoją historię. O ochronę ich tożsamości zaapelowali Sylwester Wardęga i Bartek Sitek.

REKLAMA

O youtuberskiej aferze na polskim YouTubie przeczytasz także w innych artykułach na Spider's Web:

Sylwester Wardęga i Bartek Sitek apelują o nieujawnianie tożsamości ofiar "Pandora Gate"

Wardęga na Instastory poprosił o to, aby nie ujawniać tożsamości jednej z ofiar, której sprawa nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, a nazwisko sprawcy to jedynie efekt spekulacji internautów:

Bardzo proszę o niepodawanie nigdzie w internecie danych, nicków ofiary

- napisał.
Apel Sylwestra Wardęgi

Bartek Sitek, były przyjaciel Gargamela i współtwórca "Dwóch Typów Podcast", również zaangażował się w sprawę. Po serii wyjaśnień w sprawie Jakuba Chuptysia i Laury, opublikował na portalu X wpis, w którym, podobnie jak Wardęga, apeluje o zapewnienie ofiarom polskich youtuberów anonimowości:

REKLAMA

Napisałem to Wardędze, ale kieruję to też do innych osób, które mogą mieć teraz ochotę zająć się tematem: bezpieczeństwo i anonimowość tych dziewczyn powinna być na pierwszym miejscu, bo to dzięki ich odwadze w ogóle się o tych rzeczach dowiadujemy. Dbajcie proszę o to

- napisał.
Apel Bartka Sitka
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA