REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Zaczęło się. Serial "Tajna inwazja" Marvela ma fragment wygenerowany w całości przez sztuczną inteligencję

"Tajna inwazja" to najnowszy serial wchodzący w skład MCU, czyli Kinowego Uniwersum Marvela. Produkcja z Samuelem L. Jacksonem nie cieszy się zbyt ciepłym odbiorem, jednak dyskusja o jakości tytułu została właśnie zepchnięta na dalszy plan - okazało się bowiem, że mamy do czynienia z serialem, którego czołówka jest w całości wygenerowana przesz sztuczną inteligencję.

21.06.2023
12:21
tajna inwazja premiera intro sztuczna inteligencja marvel secret invasion
REKLAMA

Przyszłość jest teraz, stary człowieku. "Tajna inwazja", serial Marvela, w którym Nick Fury i Talos próbują powstrzymać grupę zmiennokształtnych Skrulli, ma dość unikatową czołówkę. Okazało się, że nie odpowiadają za nią animatorzy, a... program. Zgadza się: całe intro "Secret Invasion" zostało wygenerowane przez AI, czyli sztuczną inteligencję.

REKLAMA

Tajna inwazja i sztuczna inteligencja

To pierwszy serial Marvela, który zdecydował się na ten ruch. Czołówka produkcji składa się z grafik przywodzących na myśl akwarele - przedstawione na nich postacie kluczowych postaci i motywów serialu są zaprojektowane bardzo nietypowo, chciałoby się rzec: z kubistycznym sznytem, ale nie, to nie to. Jak przyznał reżyser i producent wykonawczy "Tajnej inwazji", Ali Selim, sekwencja intro została zaprojektowana przez Metod Studios przy użyciu sztucznej inteligencji. Zdaniem twórcy współgra to z tematyką produkcji: oto duch "zmiennokształtnej tożsamości świata Skrulli".

Czytaj też: 

Selim stwierdził, że nie pojmuje, jak działa sztuczna inteligencja, ale był zafascynowany sposobami, w jakie może ona zinterpretować atmosferę serialu. "Rozmawialiśmy o pomysłach, motywach i słowach. a potem komputer robił swoje. A potem mogliśmy to modyfikować, używając kolejnych słów".

Nie wiemy, jak dokładnie wyglądał proces projektowania tej sekwencji - Metod Studios póki co odmówiło komentarza serwisowi Poligon, który napisał o tym jako pierwszy. Firma pracowała wcześniej nad tytułami takimi jak "Ms. Marvel", "Loki", "Moon Knight", "For All Mankind" i "Gra o tron".

Ten zabieg podgrzał trwającą od pewnego czasu dyskusję na temat możliwości i zagrożeń, jakie niesie ze sobą AI. Sprawa jest dość kontrowersyjna, ale Selim nie widzi problemu i nie kryje ekscytacji. "To było odkrywcze i nieuniknione, ekscytujące i całkowicie inne". 

Tajna inwazja: 1. odcinek serialu obejrzycie już na Disney+.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA