REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Nowa ballada Jaskra w sieci. Netflix nareszcie zatrudnił do "Wiedźmina" polski zespół

Piosenki Jaskra to powracający element ścieżki dźwiękowej serialowego „Wiedźmina” - i jeden z bardziej udanych komponentów produkcji Netfliksa. Śpiewane przez Joeya Bateya utwory przewijają się przez produkcję czy to jako składnik fabularny, czy w trakcie końcowych napisów, na co możemy liczyć również przy okazji nadchodzącego 3. sezonu. Pierwsza ballada trafiła już do sieci - i udziela się w niej polski zespół!

13.06.2023
10:14
wiedźmin 3 sezon jaskier piosenka ballada percival schuttenbach joey batey
REKLAMA

3. sezon serialu „Wiedźmin” za nieco ponad dwa tygodnie wyląduje na Netfliksie. Do sieci - jak to zwykle bywa - spływa zatem coraz więcej informacji i materiałów promocyjnych. Teraz trafił tam jeden z ciekawszych aspektów każdego sezonu, czyli piosenka barda Jaskra, śpiewana oryginalnie przez wcielającego się w niego Joeya Bateya. Nowy utwór nosi tytuł „The Ride of the Witcher”, a odpowiada za niego m.in. polski zespół, doskonale znany fanom folku czy gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon” od CD Projekt RED. Chodzi oczywiście o formację Percival Schuttenbach.

REKLAMA

Wiedźmin, sezon 3. Jaskier i Percival Schuttenbach

Wiedźmin: The Ride of the Witcher

Max Davidoff-Grey, Daphne Gampell, Mikołaj Rybacki i Katarzyna Bromirska odpowiadają za podkład. Tymczasem za całość muzyki ilustracyjnej w sezonie odpowiada kompozytor, który pracował przy poprzedniej odsłonie: Joseph Trapanese. To niejedyna piosenka trubadura, jaką usłyszymy w sezonie. Jedną ze swych smutnych miłosnych ballad zaśpiewa samemu księciu Radowidowi, inną - driadom w Brokilonie pod koniec sezonu. Na bardzo wczesnym etapie produkcji usłyszeliśmy również o piosence zatytułowanej „All Is Not That it Seems”.

Czytaj także:

REKLAMA

Percival Schuttenbach to folkmetalowy zespół założony w 1999 roku w Lubinie. Nazwa ekipy nawiązuje do postaci z wiedźmińskiej sagi Andrzeja Sapkowskiego - gnoma i jednego z towarzyszy Zoltana Chivaya. W latach 2013-2014 uczestniczyli w tworzeniu ścieżki dźwiękowej do gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”, co bardzo zwiększyło ich popularność i zasięgi. Utwory formacji pojawiające się w grze to między innymi Lazare oraz Sargon.

Najnowsza odsłona serialowego „Wiedźmina” skupi się na wątkach znanych z 2. tomu cyklu - „Czasu pogardy”. Informacje zza kulis i zwiastun sugerują, że tym razem będziemy mieć do czynienia z adaptacją znacznie wierniejszą, niż poprzednia odsłona, która przypominała fanfik. Porzucenie znacznej części materiału źródłowego zniechęciło wielu widzów, a gwoździem do trumny wydaje się rezygnacja Henry’ego Cavilla. Odzyskanie przychylności fanów wydaje się obecnie misją niemożliwą. 

Wiedźmin: premiera 3. sezonu serialu już 29 czerwca na Netfliksie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA