REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Dziwne doniesienia o nowym serialowym spin-offie "Wiedźmina". Zdjęcia zakończone w rekordowym tempie

Wygląda na to, że zakończyły się zdjęcia do kolejnego spin-offa serialowego "Wiedźmina". Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego. gdyby nie fakt, że prace na planie trwały zaledwie dwa miesiące, podczas gdy początkowo mówiło się o pięciu czy nawet sześciu miesiącach prac. Ta informacja nie wróży nic dobrego.

03.07.2023
16:00
wiedźmin serial spin off netflix szczury riff raff
REKLAMA

Drugi serialowy spin-off netfliksowego „Wiedźmina” - produkcja o roboczym tytule „Riff-Raff”, która skupia się na znanej z powieści Andrzeja Sapkowskiego bandzie Szczurów - to dość interesujący przypadek. Po pierwsze, Netflix do dziś nie ogłosił tej serii oficjalnie, choć mówi się o niej od listopada ubiegłego roku, a do sieci regularnie trafiają nowe informacje na jej temat. Po drugie, prace na planie, jak się okazało, dobiegły końca. Po zaledwie dwóch miesiącach - czyli znacznie wcześniej, niż oczekiwano. 

Czytaj także:

REKLAMA
Wiedźmin 3

Wiedźmin: zdjęcia do spin-offa zakończone

Scooper i insider - Daniel RPK, który często dostarcza internautom sporo zakulisowych i sprawdzających się newsów - jakiś czas temu zapowiedział, że zdjęcia potrwają 5-6 miesięcy, czyli od kwietnia do września 2023 roku. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że tak duża różnica to rzecz dość nietypowa oraz, cóż, nie nastrajająca zbyt optymistycznie.

Można podejrzewać, że już w trakcie realizacji tytułu „góra” podjęła decyzję o skróceniu produkcji. Ta miała pierwotnie liczyć osiem odcinków - najpewniej zatem scenariusz zredukowano nieco wcześniej, nie zaś już po nakręceniu całości, tak miało to miejsce w przypadku serialu „Wiedźmin: Rodowód krwi”. 

Istnieje zatem możliwość, że „Szczury” stały się tak zwanym „eventem” trzy-czteroodcinkowym, lub przekształciły się w film pełnometrażowy. Tak czy inaczej, przez cały okres zdjęciowo na planie byli obecni wszyscy członkowie hanzy: Ben Radcliffe (Giselher), Christelle Elwin (Mistle), Fabian McCallum (Kayleigh), Aggy K. Adams (Iskra), Juliette Alexandra (Reef), Connor Crawford (Asse). Mistle widzowie poznali już w pierwszej części 3. sezonu „Wiedźmina”. Przez większość czau na planie był również obecny Dolph Lundgren, który wciela się w wiedźmina Brehena, zabójcy potworów ze Szkoły Kota (początkowo kojarzyło się go z rolą Leo Bonharta).

REKLAMA

Zdjęcia do serialu była kręcone w studiach filmowych w Kapsztadzie oraz lokalizacjach zewnętrznych. Twórczynią projektu jest scenarzystka i producenta Haily Hall, a za reżyserię odpowiadał Mairzee Almas.

W oryginale Szczury to banda młodocianych rozbójników, z których każdy doświadczył okrucieństw wojny. Uciekająca Ciri trafiła na hanzę w trudnym momencie, jednak grupa wyciągnęła ku niej pomocną dłoń i przyjęła w swoje szeregi. Data premiery skupionej na nich produkcji pozostaje nieznana.

Sześcioro nastoletnich złodziei, polegając na swoich umiejętnościach przestępczych, planuje największy napad w swojej karierze i rzuca wyzwanie najniebezpieczniejszej organizacji kryminalnej w królestwie

- głosi opis.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA