REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Pomóżcie Benowi Affleckowi odnaleźć żonę. Zaginiona dziewczyna już dziś na TVP1

Nie samym Netfliksem żyje człowiek. Wbrew pozorom w zwyczajnej telewizji również można od czasu do czasu znaleźć naprawdę dobre filmy. Już dzisiaj na antenie TVP1 będzie można obejrzeć film Davida Finchera pt. Zaginiona dziewczyna.

29.09.2018
12:30
Hit w ramówce TVP. Zaginiona dziewczyna dzisiaj na antenie TVP1
REKLAMA
REKLAMA

Produkcja oparta została na motywach powieści Gillian Flynn. To autorka znana z książek Ostre przedmioty i Mroczny zakątek (obie doczekały się odpowiednio serialowej i filmowej adaptacji), a ostatnio również pracy producenckiej. Jej największym sukcesem była jednak Zaginiona dziewczyna, do której ekranizacji napisała zresztą scenariusz.

Film Davida Finchera z Benem Affleckiem i Rosamund Pike w rolach głównych to fantastyczny, mroczny thriller. Reżyser potrafi doskonale wykorzystać mocne, ale też słabe strony swoich aktorów. A przy tym dobrze lawiruje w meandrach niezwykle modnego obecnie gatunku kobiecego thrillera.

Zaginiona dziewczyna to film w równiej mierze tajemniczy, ekscytujący i inteligentny, co kiczowaty.

Elementy kina klasy B u Finchera zdarzają się dosyć często, ale zawsze są ku temu dobre powody. W tym wypadku stają się one uzewnętrznieniem morderczych instynktów bohaterów. Dzięki temu Zaginioną dziewczynę można z powodzeniem zaliczyć do filmów artystycznych. Nie bez powodu swego czasu plotkowano o możliwym sequelu.

REKLAMA

Produkcję będzie można już dzisiaj zobaczyć na antenie telewizji publicznej. W zalewie rozbuchanych telenowel, średnich teleturniejów i koncertów disco polo na TVP1 pozostaje niewiele miejsca na dobre kino. Wyjątkiem są właśnie sobotnie wieczory.

Zaginiona dziewczyna zostanie wyświetlona na TVP1 dziś o 21:30.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA