REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Dołącz do Akademii Free2Play i naucz się tworzyć gry mobilne!

Lubisz gry i chciałbyś nauczyć się je tworzyć? Wciąż masz szansę wziąć udział w warsztatach Akademii Free2Play i zgarnąć płatny staż w Ten Square Games. Wrocławskie studio deweloperskie zajmuje się tworzeniem gier mobilnych, a wśród jego najpopularniejszych tytułów znajdują się takie pozycje jak Let’s Fish, Wild Hunt i Fishing Clash.

05.10.2017
19:30
akademia free2play
REKLAMA
REKLAMA

Jeśli masz zadatki na grafika, programistę lub interesuje cię projektowanie, wybierz jedną z trzech ścieżek oferowanych w ramach kursów online, która będzie najbardziej odpowiadała Twoim zainteresowaniom. Rozwiąż wszystkie zadania, a będziesz mieć szansę wzięcia udziału w stacjonarnych warsztatach, które odbędą się w listopadzie w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Żeby jednak wziąć w nich udział, będziesz musiał się wykazać. Warsztaty przeznaczone są bowiem dla najlepszych kursantów Akademii Free2Play.

Kursy online już trwają, ale wciąż można do nich dołączyć. Etap internetowy potrwa do 22 października tego roku i do tego dnia włącznie przyjmowane będą zgłoszenia.

gry warsztaty class="wp-image-98873"

Są trzy ścieżki rozwoju – dla grafika, projektanta gier i programisty. Ważne jest, byś wiedział, którą z nich chcesz wybrać, bo każde szkolenie zostało sprofilowane. Jeśli wybierzesz kurs grafika, poznasz m. in.: podstawy tworzenia postaci czy dowiesz się, jak tworzyć assety do gier. Przyszli programiści nauczą się m. in.: programowania GUI, a projektanci gier poznają sposoby monetyzacji gier free2play. Warunkiem ukończenia kursu jest rozwiązanie pięciu zadań w ramach wybranego obszaru nauki.

Kursy są bezpłatne, tak jak i udział w warsztatach, które odbędą się w dniach 17 – 19 listopada tego roku. Do wzięcia w nich udziału zostanie zaproszonych 100 najlepszych kursantów.

W trakcie listopadowych warsztatów najlepsi kursanci zostaną podzieleni na kilkuosobowe zespoły. To w nich będą mieli szansę stworzyć autorską grę od podstaw.

Najlepsze teamy zostaną nagrodzone sprzętem komputerowym wysokiej klasy, planszówkami i literaturą specjalistyczną. Główną nagrodą jest płatny staż w Ten Square Games. Na kilkumiesięczną współpracę mają szansę zarówno indywidualni uczestnicy, jak i całe zespoły, które zachwycą jury swoimi umiejętnościami.

akademia free2play class="wp-image-98876"

Na końcową ocenę wpływ będzie miało wiele czynników.

- Będziemy zwracać uwagę m. in. na to, czy produkcje mają dobrą pętlę główną gry, a zatem czy pomysł twórców jest ciekawy, grywalny oraz czy istnieje możliwość implementacji mechanizmów monetyzacyjnych oraz retencyjnych znanych z gier free2play. Istotne będzie również wykonanie, a więc warstwa wizualna oraz kompletność produktu – sprawdzimy, czy zespoły zrealizowały wszystkie ze swoich założeń. Kryterium będzie również sposób, w jaki dogadują się ze sobą członkowie teamów – komentuje Arek Pernal, jeden z założycieli Ten Square Games oraz członek jury.

Ci, którzy dostaną się na staż w Ten Square Games, mają szansę na pracę w firmie. To udało się Amadeuszowi Krystoniowi, uczestnikowi i zwycięzcy 3. edycji Akademii Free2Play.

- Wiedziałem, że tworzenie gier to jest to, czym chcę zająć się na poważnie. Staż odbyty w Ten Square Games przerodził się w świetną przygodę, która trwa już drugi rok i mam nadzieję, że to dopiero początek – przyznaje Amadeusz Krystoń, game designer w Ten Square Games.

REKLAMA

Amadeusz zajmuje się level designem, projektowaniem nowych funkcji w grach oraz dba o UX i UI. Aktualnie pracuje w zespole rozwijającym nową produkcję, o której usłyszymy już za moment.

Zapisy do Akademii przyjmowane są pod tym adresem.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA