REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. VOD

Przesuń się królu Amazon Prime Video. Nowy sezon hitowego serialu już na platformie

Guy Ritchie jest aktualnie królem Prime Video, jak lew jest królem dżungli. Dwa jego filmy wdarły się na szczyt listy najpopularniejszych tytułów dostępnych na platformie Amazona w Polsce. Dominacja "Przymierza" i "Gry fortuny" w zestawieniu może się jednak zaraz skończyć. W końcu w serwisie zadebiutował już 2. sezon hitowego serialu na podstawie prozy Neila Gaimana i Terry'ego Pratchetta.

30.07.2023
16:15
dobry omen 2 sezon amazon prime video co obejrzeć
REKLAMA

Nie, żeby filmy Guya Ritchie'ego były złe. Z jakiegoś powodu zyskały przecież popularność na Amazon Prime Video. Pokazują, jak wszechstronnym artystą jest reżyser. "Przymierze" to duszny męski thriller akcji osadzony w kontekście wojny w Afganistanie. "Gra fortuny" to znowu lekka komedyjka szpiegowska, w której najważniejsze są blockbusterowe atrakcje - humor, wybuchy, strzelaniny. To te produkcje aktualnie zajmują kolejno pierwsze i drugie miejsce na liście najpopularniejszych tytułów dostępnych na platformie.

Nowość platformy Amazona ma szansę zakończyć dominację filmów Guya Ritchie'ego w zestawieniu. Wczoraj na Prime Video zadebiutowały bowiem nowe odcinki hitowego serialu "Dobry omen" na podstawie książki Neila Gaimana i Terry'ego Pratchetta. To dalsza część zabawnej opowieści o apokalipsie... tak jakby, bo przecież osią fabuły są perypetie anioła i demona, którzy próbują jej zapobiec. Wszystko oczywiście podszyte jest humorem, z jakiego zasłynął drugi wymieniony pisarz.

Czytaj także:

REKLAMA

Dobry omen - 2. sezon już na Amazon Prime Video

Pierwszy sezon "Dobrego omenu" cieszył się uznaniem krytyków, którzy zachwalali przede wszystkim wcielających się w główne role aktorów. I rzeczywiście, takich trzech, jak ich dwóch, to nie ma ani jednego, bo David Tennant i Michael Sheen tworzą duet idealny. Głupkowaty, ale idealny. Swoje role opierają na kontrastach, uzupełniając się wzajemnie. Dzięki temu serwowane nam żarty nabierają większej mocy i bawią jak sami diabli. Nie wszystkich, oczywiście.

Dobry omen: 2. sezon - Amazon Prime Video

Pierwsze odcinki "Dobrego omenu" wywołały pewne kontrowersje ze względu na banalizowanie satanizmu i Boga przemawiającego damskim głosem. Z tego właśnie względu chrześcijańska organizacja Return to Order rozpoczęła petycję, aby Netflix serial anulował. Zaraz, co? Tak, jak podaje Variety, pomylili platformy. Nic to, bo produkcja okazała się takim sukcesem, że Amazon zaraz zamówił 2. sezon.

Po pierwszych recenzjach nowa odsłona serialu zapowiada się na hit podobnego kalibru. Na agregatorze Rotten Tomatoes 2. sezon "Dobrego omenu" cieszy się bowiem 94 proc. pozytywnych opinii. Wczoraj wszystkie jego odcinki wylądowały na Amazon Prime Video, więc możecie się przekonać, czy rzeczywiście wysoki poziom udało się utrzymać.

A jeśli szukacie czegoś poważniejszego i jeszcze tego nie zrobiliście, sprawdźcie inną, nieco starszą propozycję platformy (w Polsce trafiła do usługi w zeszłym tygodniu) - "Lamborghini. The Man Behind the Legend", czyli historię Ferruccio Lamborghini, który stworzył jedną z największych marek samochodowych na świecie. Użytkownicy Amazon Prime Video aktualnie się nim zachwycają, bo trafił na 5. miejsce listy najpopularniejszych tytułów dostępnych w serwisie.

REKLAMA

Amazon Prime Video - najpopularniejsze tytuły w tym tygodniu

 1. Przymierze
 2. Gra fortuny
 3. Jack Ryan
 4. Tego lata stałam się piękna
 5. Lamborghini. The Man Behind the Legend
 6. Wystrzałowe wesele
 7. Moja wina
 8. The Grand Tour: Eurocrash
 9. Jeźdźcy sprawiedliwości
 10. Stillwater
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA