REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. VOD

Na Amazon Prime Video wleciał nowy serial fantasy. Polacy od razu go pokochali

Na liście najpopularniejszych tytułów na Amazon Prime Video w naszym kraju od paru tygodni niezmiennie króluje "Cytadela". Finał drugiego najdroższego serialu wszech czasów już jednak za nami. Czy w takim razie depcząca mu po piętach nowa produkcja fantasy zaraz go zdetronizuje? "Gryf" tyle co wpadł na platformę, a subskrybenci już go pokochali.

27.05.2023
10:12
amazon prime video najpopularniejsze co obejrzeć
REKLAMA

Cóż to była za przygoda! Amazon wydał 300 mln dolarów, aby bracia Russo w roli producentów mogli rozpocząć nowe szpiegowskie uniwersum (spin-offy już zamówione) pod postacią "Cytadeli". W miniony piątek na Prime Video wleciał finał drugiego najdroższego serialu w historii, pozostawiając widzów z apetytem na 2. sezon (na pewno będzie!). Na razie jednak emocje związane z produkcją powoli opadają, chociaż na liście najchętniej oglądanych tytułów wciąż nie ma sobie równych.

Wraz ze swoją premierą "Cytadela" trafiła na pierwsze miejsce najpopularniejszych produkcji dostępnych na Amazon Prime Video i od tamtej pory nie chce go oddać. Utrzymuje się na nim już sześć tygodni. W tym czasie po piętach serialowi deptały różne tytuły, ale żadnemu nie udało się go zdetronizować. Czy "Gryf" zakończy jego rządy w zestawieniu?

Czytaj także:

REKLAMA

Amazon Prime Video - nowy serial fantasy walczy z Cytadelą o serca użytkowników

Wraz z finałem "Cytadeli" na Amazon Prime Video zadebiutował cały sezon świeżutkiego serialu wprost zza naszej zachodniej granicy. Z portalu Deadline dowiemy się, że "Gryf" to największy niemiecki projekt fantasy od czasów "Niekończącej się opowieści". Zaintrygowani? Oparty na bestsellerowej serii książek Wolfganga Hohlbeina tytuł powstawał przez pięć lat, a w produkcję zaangażowała się firma odpowiadająca za hitowy "Dark" Netfliksa.

Gryf - Amazon Prime Video - co obejrzeć?

Fabuła skupia się na losach 16-letniego Marka, który odkrywa mroczną rodzinną tajemnicę. Po otrzymaniu Kroniki Czarnej Wieży będzie musiał stanąć do walki o nasz świat. Jego przeciwnikiem jest upiorny stwór - potężny Gryf z innego wymiaru. Jak bohater poradzi sobie z takim wyzwaniem?

"Gryf" z miejsca trafił na drugie miejsce najpopularniejszych tytułów dostępnych na Amazon Prime Video, zrzucając z niego "Heaven and Hell". Polski erotyk od twórców "365 dni" zajmuje aktualnie czwartą pozycję na liście, a przed nim znajduje się hit prosto z kina - "Air", czyli historia butów sygnowanych twarzą Michaela Jordana.

Amazon Prime Video - najpopulariejsze tytuły w Polsce

REKLAMA
 1. Cytadela
 2. Gryf
 3. Air
 4. Heaven in Hell
 5. LOL: Kto się śmieje ostatni
 6. Szybcy i wściekli 9
 7. Pokusa
 8. Reacher
 9. Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy
 10. Nikt

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA