REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Najdziwniejsza kolaboracja ostatnich miesięcy. Truposz Eddie z zespołu Iron Maiden pojawi się w… Angry Birds

Eddiego nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi heavy metalu. Maskotka zespołu Iron Maiden towarzyszy nam od 1980 roku, gdy zadebiutowała na okładce singla "Running Free". Teraz truposz pojawi się w Angry Birds Evolution, co pasuje jak pięść do nosa.

18.10.2017
9:15
Truposz Eddie z zespołu Iron Maiden pojawi się w… Angry Birds
REKLAMA
REKLAMA

Eddie rozpoczął swoją muzyczną karierę w 1980 roku, debiutując na okładce singla Running Free. Od tego czasu truposz pojawiał się na prawie wszystkich pudełkach z płytami kultowej brytyjskiej kapeli. Co maskotka Iron Maidem robi w mobilnej grze Angry Birds Evolution? To cholernie dobre pytanie.

Angry Birds Evolution jest kolorową produkcją z bajkowymi ptakami. Truposz Eddie niekoniecznie do tego pasuje.

Twórcy mobilnej aplikacji na iOS oraz Androida tłumaczą się, że w ich studio znajduje się masa fanów Iron Maidena. Gdy więc pojawiła się okazja na zrobienie czegoś ciekawego z okazji nadchodzącego Halloween, producenci nie zastanawiali się długo. W wiadomości prasowej rozesłanej do zachodnich dziennikarzy można przeczytać, że Eddie był dla Rovio „naturalnym i pierwszym wyborem”. Pozostaje pytanie, czy aby najlepszym z możliwych.

 class="wp-image-102799"
Eddie wyraźnie odcina się na tle pierzastych bohaterów Angry Birds Evolution

Twórcy bajek i gier dla dzieci korzystają z szumu medialnego w czasie Halloween. To zrozumiałe. Producenci oblekają swoich sympatycznych bohaterów w papier toaletowy (mumia) czy ciemny koc (Dracula), ale wszystko wciąż jest utrzymane w pogodnej, wesołej, relatywnie przyjaznej atmosferze. Z Eddiem jest nie do końca tak. Widząc pierwsze zrzuty ekranu z Angry Birds Evolution, truposz Iron Maidena wyraźnie odznacza się na tle wściekłego ptactwa.

REKLAMA

Żebyśmy się dobrze zrozumieli - dla mnie, pełnoletniego fana gier mobilnych, taka kolaboracja to nieco naciągane, ale mimo wszystko bardzo ciekawe zjawisko. Jeżeli jednak w Angry Birds Evolution gra wasz podopieczny, być może warto rozważyć tymczasowe odinstalowanie aplikacji z jego tabletu lub smartfonu. Truposz Eddie będzie w niej obecny przez dwa tygodnie, począwszy od 18 października 2017 roku.

Angry Birds Evolution w Google Play oraz iTunes App Store

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA