REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Google chce, żebyś robił zdjęcia do wirtualnej rzeczywistości. Aparat Cardboard jest już dostępny

Aplikacja Aparat od Google doczekała się młodszego rodzeństwa – Aparat Cardboard. Jak sama nazwa wskazuje, uchwycone za pomocą programu ujęcia można później obejrzeć w wirtualnym środowisku Google Cardboard.

07.12.2015
20:20
Google chce, żebyś robił zdjęcia VR. oto Aparat Cardboard
REKLAMA
REKLAMA

Aplikacja Aparat Cardboard znacząco różni się od klasycznego programu do wykonywania zdjęć. Zamiast łapać klasyczne kadry, użytkownik musi opanować sztukę wykonywania zdjęć przestrzennych, podobnych do szerokich panoram. Dotychczas taką możliwość miały kamery 360 stopni. Google stara się skrócić dystans do tych urządzeń za sprawą zwykłego aparatu, zamontowanego w każdym smartfonie.

O dziwo, Aparat Cardboard wywiązuje się z powierzonego mu zadania.

Tworzenie zdjęć jest bardzo intuicyjne. Nawigacja wyświetlana na ekranie sprawia, że nawet najbardziej oporny na postęp posiadacz mobilnego urządzenia w mig zrozumie, na czym polega cała sprawa. Co warte odnotowania, Aparat Cardboard rejestruje nie tylko obraz, ale również dźwięk. Ten może być później słyszalny, gdy wrócimy do wykonanego przez nas zdjęcia w środowisku wirtualnej rzeczywistości.

aparat cardaboard 2
REKLAMA

To właśnie te wycieczki do VR za pomocą zestawu Google Cardboard dają najwięcej frajdy. Możliwość rozejrzenia się po cyfrowym odpowiedniku naszego podwórka robi za pierwszym razem świetne wrażenie. Oczywiście posiadacz smartfona musi w tym celu posiadać specjalny zestaw gogli. Przeglądanie fotografii VR na zwykłym ekranie jest możliwe, ale całkowicie mija się z celem.

Aparat Cardboard pobierzecie korzystając z poniższego odsyłacza:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA