REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Charlie Murder: krew sie leje i fruwają flaki. To gra dla fanów... punk-rocka?

Dziś premiera bezkompromisowego Charlie Murder, brzmiącego ostrym punkiem i zgrzytem piły tarczowej rwącej mięso i kości. Carmageddon, Manhunt, Postal? Te gry nadają się najwyżej na suport przed pełnokrwistym Charlie Murder. Zobaczcie sami.

16.08.2013
14:43
Charlie Murder: krew sie leje i fruwają flaki. To gra dla fanów… punk-rocka?
REKLAMA
REKLAMA

Charlie Murder wreszcie doprowadza do finału odwieczny konflikt punka i metalu. Liderem zespołu jest tytułowy Charlie. W kapeli gra jeszcze Lester Deth (gitara), The Rexecutioner (perkusja), Tommy Homicide (bas) oraz drugi wokal i trąbka, urocza jak beczka żrącego kwasu, Kelly “Skelekitten” Skitten. Ekipa z Charlie Murder jest na szczycie ale zamiast świecić swój muzyczny triumf musi wyruszyć na wojnę. Potężna, metalowa banda Gore Quaffer porywa Kelly.

Sprawa jest poważna i nikt nie będzie śpiewał, za to na pewno wielu zawyje z bólu. Ta gra to jatka. Czysta, nieskrępowana masakra w oparach punkowych i metalowych dźwięków, rozbryzgów juchy, toczących się po ziemi, oderwanych głów, nóg i rąk. Chłopaki z Charlie Murder odłożyli instrumenty i wzięli w ręce piły tarczowe, ciężkie młoty budowlane, japońskie miecze, morgenszterny, karabiny, noże i bóg wie co jeszcze. Nawet Nergal by się przestraszył.

Czterej Jeźdźcy Apokalipsy

Gra została wysmażona przez gości znanych z The Dishwasher: Vampire Smile, równie krwistej platformówki z 2011 roku (na Xbox), której pirat trafił zresztą na PC (a na dniach pojawi się oficjalna wersja). The Dishwasher zebrał właściwie same pochwały (metacritic 81/100), co dobrze wróży nowej produkcji chłopaków z Ska Studios – między nami mówiąc bardzo podobnej wizualnie. Wieloetapowa młockarnia przewidziana jest dla jednego lub czterech graczy w kooperacji.

Gra wystartowała dzisiaj w ramach tegorocznej akcji Xbox Live Summer of Arcade, czyli czterech letnich premier w ciągu miesiąca. Charlie Murder jest drugą produkcją zaprezentowaną przez Microsoft (pierwszą był ciekawy tytuł Brothers: A Tale of Two Sons). W kolejnych tygodniach pojawią się jeszcze Flashback oraz Teenagent Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows. Cena Charlie Murder nie jest szczególnie wyśrubowana, wystarczy wygospodarować 800 MSP.

REKLAMA

Warto jeszcze dodać, że kupując dwie z wyżej wymienionych gier można stać się szczęśliwym posiadaczem zestawu Souls Pack do tytułu Ascend: Hand of Kul. Swoją drogą, Xbox Live mocno przyspiesza i rzeczywiście stara się zaoferować graczom co raz ciekawsze akcje promocyjne. Gdyby Microsoft obniżył jeszcze trochę ceny to byłaby bajka. Ale na to nie ma chyba co liczyć...

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA