REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Bardzo miła niespodzianka od Microsoftu. Przeceny i darmowe gry na wakacje

Z okazji letnich wakacji Microsoft przygotował dla nas dwie miłe niespodzianki. Pierwszą jest dodanie aż siedmiu gier do usługi Xbox Game Pass. Druga to wielka przecena gier w Sklepie Windows, zarówno dla PC, jak i dla Xboksa.

28.06.2017
20:55
Gry na wakacje Xbox
REKLAMA
REKLAMA

Microsoft po raz kolejny przypomina światu czemu tak wielu graczy tak wysoko ceni sobie markę Xbox. Firma przygotowała się na lato i na wiele wolnego czasu związanego z urlopami czy wolnym od studiów czy szkoły.

Z pierwszej niespodzianki na razie ucieszą się tylko posiadacze konsol Xbox One. Niestety, usługa Xbox Game Pass, o której rozbudowie mowa, nie jest jeszcze dostępna na tabletach i komputerach PC, nie jest też planowana na konsole Xbox 360. Z drugiej ucieszą się za to wszyscy, bowiem związana jest z całym Sklepem Windows, zarówno w wersji na konsole Xbox One, jak i na tablety i komputery PC.

Xbox Game Pass – siedem nowych gier. I to nie byle jakich!

Usługa Xbox Game Pass nieoficjalnie nazywana jest Netfliksem dla gier. I jest to całkiem trafne porównanie. W zamian za miesięczny abonament w wysokości 40 zł otrzymujemy bezpłatny dostęp do ponad stu gier. Przy czym oferta tych gier bardzo przypomina Netfliksa w tym względzie, że nie ma gwarancji, że dana gra na zawsze już pozostanie w ofercie. Jeżeli jednak z niej wypadnie, można ją kupić z rabatem. No i mają być dodawane nowe.

I zostały dodane. Aż siedem gier przybyło do katalogu, i to gier nie byle jakich. Są to tytuły w większości pierwszoligowe:

  • Dead Island Definitive Edition
  • Resident Evil 6
  • F1 2015
  • The Flame in the Flood
  • Guacamelee: Super Turbo Championship Edition
  • Bard's Gold
  • Monaco: What's Yours is Mine

Wielka letnia przecena w Sklepie Windows. Gry na wakacje z rabatami wynoszącymi nawet 65 proc.

Niestety, pełna lista gier, jakie zostaną przecenione, nie jest jeszcze znana. Wyprzedaż gier (co brzmi nieco abstrakcyjnie, skoro to dystrybucja cyfrowa) w Sklepie Windows rozpocznie się 30 czerwca i potrwa do 10 lipca. Obniżki będą różnej wartości, najwyższe mają wynosić 65 proc. Abonenci Xbox Live Gold otrzymają ceny obniżone dodatkowo o 10 proc.

Na konsolę Xbox One ma być przecenionych „ponad 300 elementów, w tym gier i dodatków”. Wśród przykładów Microsoft wymienia Injustice 2, Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands, Prey, Rocket League, Call of Duty: Infinite Warfare Legacy, Call of Duty: Black Ops II, Red Dead Redemption, Grand Theft Auto V i Skate 3.

Nie znamy też listy gier na PC, ale ponownie Microsoft zapewnił przykłady. Przecenione mają być, między innymi, Gears of War 4, Halo Wars 2, Resident Evil 7, Fallout Shelter i Dead Rising 4.

REKLAMA

Pozostaje czekać na odpowiedź konkurencji.

Jestem przekonany, że sklepy takie jak Steam, Google Play, App Store czy PlayStation Store wkrótce ogłoszą podobne przeceny z okazji wakacji lub przedłużą trwające promocje. Pogoda tego lata nam, póki co, nie dopisuje. Bez żadnego poczucia winy możemy więc wypełnić nasz czas grami wideo. Zwłaszcza, że teraz staje się to tańsze.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA