REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry /
  3. Seriale
  4. VOD
  5. Netflix /

Netflix zapowiedział serial w uniwersum „DOTA 2”

Netflix zapowiedział dzisiaj zupełnie nowy serial animowany rozgrywający się w uniwersum popularnej gry wideo „DOTA 2”. Produkcja właśnie doczekała się pierwszej teasera wideo, który prezentuje głównego bohatera i przyjęty przez twórców styl animacji. Wiemy też już, kiedy „DOTA; Dragon's Blood” trafi do serwisu.

17.02.2021
18:11
dota dragons blood
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Netflix jest prawdziwym mistrzem w wynajdywaniu popularnych marek, które mają potencjał, żeby posłużyć jako dobra baza dla nowego filmu czy serialu. W przeszłości ogłoszono już powstanie produkcji na bazie m.in. popularnej gry wideo „Cuphead” oraz docenianej na całym świecie serii komiksów „Sandman” (w tym drugim przypadku znamy już nawet szczegóły obsady). Następna na liście będzie z kolei „DOTA 2” od Valve Corporation.

Jak podaje portal Deadline, to właśnie w tym uniwersum rozgrywać będzie się nowy serial animowany Netfliksa. Zapowiedziana dzisiaj produkcja będzie liczyć osiem odcinków. Fabuła „DOTA: Dragon's Blood” skoncentruje się na losach znanego Smoczego Rycerza Daviona i jego spotkaniu z księżniczką Miraną biorącą udział w sekretnej misji mogącej odmienić losy świata. Na pozycję showrunnera animacji wybrano Ashleya Edwarda Millera, który w przeszłości pracował nad takimi tytułami jak „X-Men: Pierwsza klasa”, „Thor” i „Piraci”.

Netflix opublikował właśnie krótką zapowiedź wideo, która prezentuje głównego bohatera i fragment animowanej walki ze smokiem.

Wygląd Daviona i pozostałych postaci prezentuje się nieco oldschoolowo, a sama animacja wygląda na naprawdę płynną. Postarali się o to pracownicy południowokoreańskiej firmy MIR odpowiedzialnej za stworzenie „DOTA: Dragon's Blood”. Mają oni na swoim koncie takie produkcje jak „Young Justice: Outsiders” czy „Legenda Korry”. Dla polskich fanów ważniejszą informacją będzie jednak fakt, że Studio Mir zostało wyznaczone przez serwis Netflix również do zrobienia filmu „Wiedźmin: Zmora Wilka”. Premiera „DOTA: Dragon's Blood” będzie więc doskonałą okazją, żeby sprawdzić ich możliwości.

REKLAMA

„DOTA 2” to gra multiplayer należąca do gatunku battle arena. Korzenie tej serii sięgają dodatków do strategii „Warcraft III” i powstałej na ich bazie fanowskiej modyfikacji. Oryginalna „DotA” cieszyła się tak olbrzymim zainteresowaniem graczy, że Valve postanowiło stworzyć uwspółcześniony remake produkcji. Jego premiera miała miejsce w 2013 roku.

Premiera „DOTA: Dragon's Blood” już 25 marca.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA