REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Pocałunek aktorów z "The Bear" i hołd dla Matthew Perry'ego. Najważniejsze momenty Emmy 2023

75. gala wręczenia nagród Emmy dobiegła końca, a my poznaliśmy tegorocznych zwycięzców jubileuszowej uroczystości. Rozdaniom statuetek towarzyszyły również wyjątkowe wydarzenia, które zapiszą się w historii telewizyjnych Oscarów. Oto one.

16.01.2024
11:57
Pocałunek aktorów z The Bear i hołd dla Matthew Perry'ego. Najważniejsze momenty Emmy 2023
REKLAMA

Nagrody Emmy 2023, które miały zostać rozdane 18 września minionego roku, w końcu trafiły do zwycięzców. Powodem kilkumiesięcznego opóźnienia były trwające strajki w Hollywood, co przesądziło o przesunięciu gali na noc z 15 na 16 stycznia 2024 r. Podczas jubileuszowej uroczystości triumfowali szczególnie "Sukcesja" i "The Bear", które zgarnęły po 6 statuetek i zostały uznane kolejno za najlepszy serial dramatyczny i najlepszy serial komediowy. Prócz tegorocznych zwycięzców w historii Primetime Emmy Awards zapiszą się również wyjątkowe wydarzenia, których na 75. gali nie brakowało.

REKLAMA

Najważniejsze momenty Emmy 2023: Pocałunek aktorów z serialu "The Bear"

Na tegorocznej gali nie brakowało czułości. Po tym, gdy serial "The Bear" został ogłoszony najlepszym serialem komediowym, Ebon Moss-Bachrach złożył na ustach Matty'ego Mathesona, kolegi z planu, długi pocałunek. "Kocham cię, Ebon" - powiedział. "Chcę podziękować wszystkim restauracjom i ich gościnności. Kocham je. Jesteśmy wewnętrznie rozbici i każdego dnia musimy się pojawiać, gotować i sprawiać, by ludzie czuli się dobrze, jedząc coś i siedząc przy stole, i to jest naprawdę piękne, a my wszyscy tutaj możemy razem dać show. Sprawiamy, że ludzie czują się dobrze lub są pełni niepokoju… Ale to jest naprawdę niesamowite. Piękna obsada i ekipa" - podsumował Matheson.

Pocałunek Ebona Moss-Bachracha i Matty'ego Mathesona

Elton John dołączył do klubu EGOT

Dzięki swojej pierwszej nagrodzie Emmy w kategorii Najlepszy specjalny program rozrywkowy (na żywo), którą zdobył za występ specjalny w "Farewell From Dodger Stadium", Elton John dołączył do klubu EGOT. Muzyk znalazł się tym samym w gronie artystów, którzy zostali uhonorowani nagrodą Emmy, Grammy, Oscarem i Tonym, a należą do niego m.in. Whoopi Goldberg, Audrey Hepburn oraz Viola Davis.

Zwycięstwo Ali Wong oraz Quinty Brunson

Ali Wong, która zdobyła nagrodę w kategorii Najlepsza aktorka w miniserialu, antologii serialowej, filmie telewizyjnym za serial "Awantura", została pierwszą kobietą pochodzenia azjatyckiego uhonorowaną statuetką Emmy za główną rolę. Podobnie rzecz ma się z Quintą Brunson - aktorka z "Misja: Podstawówka" otrzymała statuetkę w kategorii Najlepsza aktorka w serialu komediowym i jest drugą czarnoskórą artystką, która tego dokonała (pierwszą statuetkę zgarnęła w 1981 r. Isabel Sanford).

Matthew Perry i Norman Lear upamiętnieni podczas gali

Podczas wręczenia nagród Emmy 2023 Rob Reiner i Sally Struthers wyszli na scenę, by złożyć hołd Normanowi Learowi, który zmarł w minionym roku w wieku 101 lat, a Michael Trotter Jr. i Tanya Trotter zaprezentowali przebój "See You Again". Tę część gali, która miała upamiętniać zmarłych artystów, zakończyli wykonaniem piosenki przewodniej serialu "Przyjaciele", wspominając tym samym pamięć zmarłego w zeszłym roku Matthew Perry'ego.

Upamiętnienie Matthew Perry'ego

Zdjęcie główne: zrzut ekranu z filmu "Emmys 2024 Top Moments: 'The Bear,' Pedro Pascal, Niecy Nash & More" na YouTube.

O Emmy przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA