REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Fable Anniversary oraz Earth Defense Force 2025 – dacie się skusić dzisiejszym debiutom na rynku gier?

Na naprawdę wielkie hity przyjdzie nam poczekać przynajmniej do marca. To świetny moment, aby zapoznać się z produkcjami mniejszymi, ale równie, a czasem nawet bardziej ciekawymi. Wiedzieliście, że kultowe Fable trafiło właśnie do sprzedaży, z całkowicie odświeżoną grafiką? Różnice nie kończą się tylko na tym.

04.02.2014
15:53
Fable Anniversary oraz Earth Defence Force 2050 – dacie się skusić?
REKLAMA
REKLAMA
fable anniversary

Pierwsze Fable było czymś na kształt wzoru, jak może wyglądać baśniowa gra cRPG, w której bardzo łatwo się zakochać. Dzieło Petera Molyneux wprowadzało bądź rozwijało wiele niesamowitych pomysłów, które nawet dzisiaj wydają się być stosunkowo egzotyczne, jednocześnie silnie przyciągając do ekranów. Na Fable składało się kilka genialnych elementów, które doskonale pamiętam nawet po dziś dzień, pomimo 10 lat na karku tej produkcji. Ogromne wrażenie zrobiło na mnie dorastanie głównego bohatera, który rósł wraz z postępami w wątku fabularnym. Podejmowane przez gracza decyzje nie były bez znaczenia. Kapitalny system „karmy” analizował nawet najdrobniejsze poczynania gracza, takie jak rozbijanie okien czy okradanie i buszowanie po sprzętach postaci niezależnych. Gracz miał tutaj naprawdę sporo możliwości i, co najważniejsze, czuł, że te są istotne. Czy to zmiany w głównym wątku fabularnym, czy też wygląd samego bohatera, Fable po prostu cieszył oryginalnym podejściem do tematu. W tytule przez cały czas czuć było rękę Petera Molyneux, nawet pomimo nieco rozczarowującego zakończenia. Piękna, piękna baśń dana graczom przez prawdziwego wizjonera, która dzisiaj doczekała się reedycji.

Fable: Anniversary zostało znacząco upiększone względem swojego oryginalnego odpowiednika. Oczywiście nie ma co mówić o rewolucji, ale na dzieło Lionhead Studios znowu da się patrzeć z uśmiechem od ucha do ucha. Anniversary wykorzystało Unreal Engine 3, aby pochwalić się nowymi szatami w 1080p. Grafika to jednak tylko część ze zmian, jakie zostały zawarte w reedycji. Twórcy wprowadzili do Anniversary szereg dosyć daleko idących usprawnień. Tak oto teraz gracz może dokonać zapisu stanu gry w każdym możliwym momencie rozgrywki. Przemodelowany został interfejs, aby przypominał bardziej nowoczesny, szybki oraz intuicyjny. Tytuł będzie posiadać 1000 punktów GameScore do zdobycia, natomiast każdy posiadacz Xboksa 360 z aplikacją SmartGlass może wykorzystać ekran smartfona jako drugie okno konsoli, które wyświetli na ten przykład mapę otoczenia. Dając wiarę twórcom, zmianom uległa również sama mechanika gry – walki mają być teraz znacznie bardziej dynamiczne oraz widowiskowe. Niebawem sam to sprawdzę. Fable: Anniversary ma swoją premierę właśnie dzisiaj, podobnie jak Earth Defence Force 2025.

earth defense force 2025

Earth Defense Force 2025 – wiem, że wygląda to gorzej, niż część z gier na smartfony i tablety, ale uwierzcie mi - ta seria ma swoją zdyscyplinowaną grupę niezwykle wiernych fanów. Co więcej, dawniej nawet ja po części się do niej zaliczałem. Gry z serii EDF oferują efektowną, niezwykle intensywną zabawę, która jest całkowicie niepowtarzalna. Walka z przeważającą ilością wrogich insektów samemu bądź (co znacznie lepsze!) z grupą innych graczy to dzika i prymitywna przyjemność. Earth Defense Force 2025, jakkolwiek brzydkie jak noc, stawia na efektowność. Czuć to zwłaszcza na przykładzie otoczenia, które idealnie nadaje się do zniszczenia. Imponujący jest również wachlarz możliwości samych graczy – od zwykłego ostrzału, przez pojazdy zmechanizowane i specjalistyczne umiejętności, na rakietowym wsparciu i olbrzymich mechach kończąc. EDF 2025 to po prostu czysta, nieskrępowana porcja zabawy, która idealnie wyciąga stres z organizmu oraz uzależnia modelem rozgrywki. Oczywiście każdy, kogo odrzuca na widok insektów i wszelkiego rodzaju robactwa Earth Defense Force 2025 powinien omijać ten tytuł możliwie najszerszym łukiem. Gra nie jest również warta swojej premierowej ceny, ale kiedy stawka za EDF 2025 opadnie do dwucyfrowej wartości, można dać temu egzotycznemu tworowi szansę – ja dam na pewno.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA