REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Google wchodzi do muzeum. Aplikacja Art & Culture zapozna Androida z kulturą i sztuką

Popkultura już dawno wygrała z kulturą wysoką. Mimo tego wciąż uważam, że warto wiedzieć, czyj jest Czarny kwadrat na białym tle, jak powstała Madonna Warhola oraz czym charakteryzuje się kubizm. Te i wiele innych zagadnień wyjaśni świetna aplikacja od Google – Art & Culture.

02.12.2015
10:07
Google wchodzi do muzeum. Art & Culture uczy kultury i sztuki
REKLAMA
REKLAMA

Jak można wnioskować z samej nazwy, nowa aplikacja technologicznego giganta ma za zadanie przybliżyć nam światową kulturę oraz sztukę, a także jej historię, rozwój, przedstawicieli i najwybitniejsze dzieła. Wszystko skondensowane w jednym programie o niesamowitej bazie danych, na którą składają się obrazy, rzeźby, meble, artystyczne instalacje, moda, architektura, rzemiosło i tak dalej.

Art & Culture to coś znacznie więcej niż tylko zbiór popularnych malowideł.

Za pomocą aplikacji możemy na ten przykład wybrać się z wizytą do jednego z setek muzeów, które zostały uprzednio zeskanowane przez pracowników Google. Wszystko działa w oparciu o technologię podobną do tej z Google Street View. Zawsze chcieliście odwiedzić jakąś placówkę kultury, ale nigdy nie mieliście po drodze? Proszę bardzo, najwyższy czas to naprawić.

google-muzeum
REKLAMA

Amatorów sztuki ucieszy fakt, że część ze skatalogowanych obiektów została zeskanowana w bardzo wysokiej rozdzielczości. Przybliżając i oddalając widok, możemy podejrzeć malutkie detale historycznych dzieł sztuki, bez wychodzenia z domu. Warto docenić również to, że ogromna część eksponatów posiada załączoną historię i szczegółowy opis.

Bezpłatne Art & Culture pobierzecie korzystając z poniższego odsyłacza:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA