REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Najnowsza aplikacja Google w Google Play to… Zegar

Nie, nic mi się nie pomyliło. Google przed chwilą dodało do zasobów Google Play aplikację o dziwnie znajomej nazwie – Zegar. Wbrew pozorom ma to sens.

20.06.2015
18:43
Najnowsza aplikacja Google w Google Play to… Zegar
REKLAMA

Zegar to jedna z systemowo preinstalowanych aplikacji na czystym Androidzie. Jednak wielu producentów mobilnych urządzeń decyduje się na autorskie, często o wiele gorsze jakościowo rozwiązania. Nic zatem dziwnego, że część użytkowników Androida rozglądała się za narzędziami prosto od producenta samego systemu operacyjnego.

REKLAMA

Możecie się śmiać, ale zapotrzebowanie na Zegar było naprawdę spore. Świadczą o tym chociażby liczne pliki instalacyjne tej aplikacji na platformie APK Mirror. W Google postanowili posłuchać posiadaczy mobilnych urządzeń z zielonym robotem i wyodrębnili jedną ze swoich preinstalowanych usług.

Od teraz Zegar może pobrać każdy z dostępem do sklepu Google Play.

zegar 1

Aplikacja utrzymana w stylizacji Material Design posiada wszystkie funkcje, których można oczekiwać po programie tego typu. Zegar nie tylko prezentuje się nowocześnie, ale również posiada możliwości budzika, stopera czy licznika. Aplikacja jest oczywiście w pełni darmowa, natomiast do działania wystarczy jej Android w wersji 4.4.

REKLAMA

Podoba mi się taki ruch. Patrzenie na część systemowych możliwości jako na osobne, niezależne usługi to kierunek, który zawsze wychodzi użytkownikowi na dobre. Wszakże to właśnie dzięki takiej polityce w końcu możemy zainstalować na Androidzie oraz iOS wiele świetnych programów Microsoftu, takich jak Office, Office Lens czy Outlook.

No to teraz czekamy na kontakty, kalkulator oraz dialer od Google.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA