REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Jestem spełniony. Google Street View i zestawy Cardboard nareszcie ze sobą współpracują

Google Maps to jedna z tych usług, które zmieniły nasze życiowe przyzwyczajenia. Google Street View jest tego dopełnieniem, pozwalającym na odwiedzenie wielu pięknych zakątków na całej kuli ziemskiej, w jakości HD. Wszystko z poziomu własnego fotela. Teraz został wykonany następny krok. Cyfrowa kopia naszej planety wchodzi w końcu w erę wirtualnej rzeczywistości.

08.10.2015
11:33
Jestem spełniony. Google Street View i zestawy Cardboard nareszcie ze sobą współpracują
REKLAMA
REKLAMA

Kartonowe zestawy Google Cardboard przeznaczone dla smartfonów z Androidem oraz iOS odkryłem dopiero niedawno, przy okazji promocji gry Just Cause 3. W domowym, nieco prowizorycznym i tanim rozwiązaniu zakochałem się od pierwszego wejrzenia. Tak oto posiadając kawałek tektury, kawałek plastiku i własnego smartfona (w moim przypadku Note 4), możemy skorzystać z dobrodziejstw (i zagrożeń!) wynikających z technologii VR.

Już wcześniej zastanawiałem się, kiedy zaczną działać pierwsze biura podróży osadzone w wirtualnej rzeczywistości.

Google nie przespało momentu i w odpowiednim czasie aktualizuje możliwości jednej ze swoich najlepszych, najbardziej spektakularnych usług. Od teraz każdy posiadacz smartfona i zestawu Cardboard może skorzystać z Google Maps i przenieść się do wirtualnego świata, zbudowanego na podstawie zdjęć wykonanych wszędzie tak, gdzie mogły dojechać samochody Street View.

google maps

Google nie poprzestaje jednak tylko na tym. W bazie Street View coraz częściej znajdują się również zabytkowe budynki, a nawet turystyczne szlaki, po których pracownicy Google wędrowali z 360-stopniowymi kamerami na plecach. Wszystko po to, abym mógł teraz wsadzić smartfona do Cardboarda, wygodnie się rozsiąść i oglądać egzotyczne miejsca, do których najprawdopodobniej (niestety!) nigdy nie dotrę.

REKLAMA

Aby skorzystać z nowych możliwości oddanych przez Google, wystarczy zainstalować najnowszą wersję aplikacji Street View v2. Ta będzie dostępna dla polskich użytkowników Google Play dopiero w najbliższych dniach, ale już teraz możecie pobrać ją bezpośrednio z APK Mirror. Nie musicie się niczego obawiać – ściągany program posiada certyfikat Google i jest dokładnie tym samym produktem, który trafi niebawem do Google Play.

No dobrze, dzisiaj czas na wycieczkę po Dubaju.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA