REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Granie z Promocji: Seria Total War tańsza o 3/4, niepokojące Zeno Clash w cenie dużych chipsów

To dobry tydzień dla miłośników komputerowych strategii. Nie tak dawno temu miała miejsce premiera genialnej Europy Universalis IV, teraz z kolei gracze mogą odetchnąć przy nieco mniej skomplikowanych, ale równie kapitalnych produkcjach ze stajni Creative Assembly.

21.08.2013
19:32
Granie z Promocji: Seria Total War tańsza o 3/4, niepokojące Zeno Clash w cenie dużych chipsów
REKLAMA
REKLAMA

Zeno Clash za 5 PLN

zeno clash

Na początek zajmijmy się jednak Zeno Clash. Graliście? Mnie ta egzotyczna produkcja dopadła z zupełnego zaskoczenia. Nie wiedziałem, czego się spodziewać. Na pewno nie tego, co zaserwowali twórcy z ACE Team. Gra akcji z pierwszoosobowym widokiem jest unikalnym przeżyciem, do jakiego na pewno nie przyzwyczaiła mnie większość współczesnych tytułów.

Nastawiona na bezpośrednią walkę produkcja ma do zaoferowania niesamowity świat. Egzotyczny, orientalny i jedyny w swoim rodzaju. W dodatku bardzo niepokojący, przynajmniej dla mnie. Chociaż produkcja ACE nie ma niczego wspólnego z klasycznym horrorem, modele postaci oraz liczne dziwactwa występujące na ekranie na długo zapadają w pamięć. Do teraz śni mi się po nocach wizyta na klimatycznych bagnach. O niesamowitej kreacji postaci Ojco-Matki nie będę nawet wspominał. W to po prostu trzeba zagrać, chociażby dla eksploracji wciąż atrakcyjnych wizualnie terenów. W cenie 5 złotych, wycieczkę do świata Zenozoik trzeba uznać za jak najbardziej opłacalną.

Seria Total War doczekała się ogromnej promocji na Steam

shogun 2

Creative Assembly nie produkuje gier słabych. Nie produkuje nawet gier przeciętnych. Wydaje wspaniałe strategie, które swoim rozmachem, pięknem i epickością od wielu lat wzbudzają zachwyt wśród braci komputerowych graczy.

Rome, Empire, Napoleon czy Shogun, tutaj po prostu nie ma słabych pozycji. Każda z nich wystarcza na tygodnie, o ile nie miesiące zabawy. Total War znane jest z zapierających dech w piersiach starć, przy użyciu dziesiątek tysięcy jednostek, jednocześnie wyświetlanych na ekranie. Równie wiele frajdy dają działania na mapie taktycznej, za pomocą której można spróbować swoich sił w dyplomacji, szpiegostwie oraz handlu.

REKLAMA

Gry z serii Total War to obowiązkowa pozycja dla każdego miłośnika strategii. Medieval II w cenie 16 złotych jest kapitalną ofertą. Dokładnie tyle samo kosztuje nowszy Napoleon, przez wielu uznawany za najlepszą odsłonę serii. Osobiście francuski generał nie przypadł mi do gustu aż tak, jak drugi Shogun, którego również możecie nabyć za 1/4 pierwotnej ceny, wydając około 60 złotych.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA