REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Half-Life 3 na Gamescom 2016? No nie do końca

Osoby odwiedzające halę, w której odbywają się targi Gamescom 2016, mogły jeszcze przed rozpoczęciem wydarzenia dostać palpitacji serca. Przy wejściu pojawił się plakat, który sugerował zapowiedź gry Half-Life 3. Niestety, jak się okazało, to tylko okrutny żart.

17.08.2016
20:20
Half-Life 3
REKLAMA
REKLAMA

Half-Life 3 to jedna z najbardziej oczekiwanych gier w historii branży. Nawet powstający w bólach przez lata Duke Nukem Forever trafił w końcu na pecety i konsole, a Valve zajmujące się rozwojem platformy Steam zostawiło fanów swojej strzelaniny na lodzie.

Half-Life 3 na Gamescom 2016? Nie, to Half-Life: 3.

Jeszcze przed startem imprezy przy wejściu na halę targową, w której odbywa się tegoroczna edycja Gamescomu, pojawiły się plakaty zapowiadające nowe gry wideo. Promowały one takie tytuły jak Dishonored 2 i Titanfall 2. Obok nich pojawił się niepozorny pomarańczowy poster, który z pewnością wywołał szybsze bicie serca u wielu fanów serii Half-Life.

Szybko okazało się, że tak naprawdę to tylko okrutny żart. Napis w języku niemieckim, jak zauważa serwis Polygon, nie pozostawia wątpliwości: plakat nie ma żadnego związku z wyczekiwaną od lat grą Valve. Po przetłumaczeniu na polski można z niego wyczytać następującą wiadomość brzmiącą w wolnym tłumaczeniu:

Half-Life: 3 redaktorów, którzy grali lata temu (Half-Life: 3 editors who played it back then)

Gdzie się podział Half Life 3?

Tego tak naprawdę nikt nie wie. Zarówno dwie pełnoprawne odsłony kultowej strzelaniny, jak i dwa z trzech zapowiedzianych dodatków z Gordonem Freemanem w roli głównej zostały ciepło przyjęte przez graczy na całym świecie. Inni deweloperzy mogą pozazdrościć Valve tak oddanych fanów, ale ich cierpliwość została wystawiona na duża próbę.

Half-Life 3 class="wp-image-73297"
źródło: taringa.net
REKLAMA

Niestety, twórcy platformy Steam nie kwapią się z wydaniem kontynuacji. Obiecywany trzeci dodatek do Half-Life 2 rozszerzający fabularnie uniwersum nigdy nie powstał, a o trzeciej części trylogii też słuch zaginął. Co kilka miesięcy w sieci pojawiają się trolle, które podsycają ponownie zainteresowanie produkcją.

Tym razem strollować uczestników targów Gamescom 2016 postanowili redaktorzy niemieckich stron poświęconych grom wideo - Giga Games and Spieletipps. Plakat to chwalenie się tym, że redaktorzy serwisu grali w pierwszego Half-Life’a, gdy ten trafił po raz pierwszy na komputery osobiste.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA