REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

List z Hogwartu wreszcie do ciebie przyjdzie. Oficjalna zapowiedź Harry Potter: Hogwarts Mystery

Pojawił się wreszcie zwiastun zupełnie nowej gry w uniwersum Harry’ego Pottera. Wszyscy posiadacze smartfonów i tabletów są zapraszani do Hogwartu, by rozwiązywać zagadki i uczyć się magii.

18.01.2018
20:55
harry potter hogwarts mystery gra rpg android iphone
REKLAMA
REKLAMA

Aż nie chce się wierzyć, że J.K. Rowling swój słynny cykl książek o młodym czarodzieju, rozpoczęty powieścią Harry Potter i Kamień Filozoficzny z 1997 roku, zakończyła już 11 lat temu.

Potteromaniacy nie mają jednak co narzekać.

Sześć lat temu powstał portal Pottermore, w którym pojawiają się dodatkowe materiały multimedialne ze świata Harry’ego Pottera. W 2016 roku wydano zaś drukiem scenariusz do sztuki teatralnej opowiadającej o dalszych losach głównych bohaterów serii.

Na podstawie powieści nakręcono osiem filmów. W kinach pojawił się spin-off serii Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, który doczeka się kontynuacji. Wydano też liczne gry wideo, które teraz już niestety nieco trącą myszką. Na szczęście idzie nowe.

Lada moment zadebiutuje gra mobilna Harry Potter: Hogwarts Mystery.

Produkcja należy do gatunku RPG, a gracze będą mogli wczuć się w rolę kontrolowanego przez siebie awatara. Pierwsze informacje o niej pojawiły się w grudniu, a teraz twórcy udostępnili oficjalny zwiastun produkcji, która już na wiosnę pojawi się na platformach Android i iOS.

W grze będzie można przeżyć przygodę niczym tytułowy bohater książek Rowling. Po otrzymaniu listu z Hogwartu gracze wezmą udział w ceremonii przydzielania ich do jednego ze szkolnych Domów, a potem będą uczestniczyć w zajęciach i wykonywać różne zadania.

W grze nie pojawi się jednak tytułowy Harry Potter.

REKLAMA

Fabularnie rozgrywa się w czasach po jego narodzinach, ale przed tym, jak sam został przyjęty do Hogwartu. Można jednak liczyć na pojawienie się starszego rodzeństwa postaci znanych z książek, w tym np. na Willa Weasleya. Pojawią się też znane postaci z kadry nauczycielskiej: Hagrid, Dumbledore i Snape.

Harry Potter: Hogwarts Mystery, które tworzy należące do Warner Bros studio Portkey Games, nie jest jedyną grą w uniwersum stworzonym przez Rowling, jaka obecnie powstaje. Nad swoją własną produkcją pracuje studio Niantic, czyli twórcy Pokemon GO. Harry Potter: Wizards Unite również ma wykorzystywać rzeczywistość poszerzoną.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA