REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Heroes of Might and Magic III w jakości HD oficjalnie na PC, smartfonach i tabletach!

Mężni rycerze w Zamku, długobrodzi magowie z Fortecy, plugawe pomioty Nekropolis i… to coś z Cytadeli! Zanotujcie sobie dzisiejszy dzień, albowiem święto to wielkie dla każdego miłośnika gier strategicznych. Najbardziej kultowy i ceniony przedstawiciel gatunku w jakości HD niebawem pojawi się na PC oraz... smartfonach i tabletach.

10.12.2014
9:01
Heroes of Might and Magic III w jakości HD oficjalnie na PC, smartfonach i tabletach!
REKLAMA

Kiedy pisałem dla was o aplikacji ExaGear Strategies, zgrzytałem zębami. Bolało mnie, że nie mogę poinformować jak uruchomić Heroes of Might and Magic III na smartfonie. Byłoby to oczywiste naruszenie praw autorskich oraz praw licencyjnych, wobec czego sPlay.pl ma jednostronnie negatywny stosunek. Bolała mnie jednak najzwyczajniejsza w świecie ludzka głupota – mając kurę znoszącą złote jaja, dlaczego z niej nie korzystać? Dlaczego na smartfonach i tabletach może pojawić się Knights of the Old Republic, Baldur’s Gate czy Icewind Dale, ale kultowe HoMM III to już zbyt wiele? Wszakże gatunek strategii mocno niedomaga na mobilnych sprzętach. Z tej perspektywy gra od 3DO mogłaby być prawdziwym mesjaszem Google Play oraz iTunes App Store.

REKLAMA

No i słowo ciałem się stało

Właśnie dzisiaj oficjalny wydawca Heroes of Might and Magic III zapowiedział, że kultowa gra strategiczna zmierza w kierunku Androida oraz iOS! Od kilku lat marka znajduje się w rękach Francuzów z Ubisoftu. Ci w końcu zrobili z nią to, co należy. Co więcej, edycję HD dostaną również posiadacze komputerów osobistych - gra trafi do katalogu Steam. Niestety, na ten moment wciąż nie znamy ceny, jaką za produkcję zażyczy sobie Ubisoft. Jako wielkiego fana serii ciekawi mnie, czym edycja HD będzie różnić się od podobnego ulepszenia, które stworzyli… sami fani tej fantastycznej gry.

Niestety, w skład Heroes of Might and Magic III nie wejdzie żaden z dodatków. Można przypuszczać, że Francuzi postanowią zarobić na miłośnikach serii przynajmniej kilka razy

Trochę szkoda. Gra wraz z dwoma dodatkami powinna być w mojej ocenie standardem, aby zachęcić do ponownego szastania oszczędnościami. Wszakże wielu z nas zakupiło tę produkcję już kilkukrotnie (sam mam edycję GOG) i nie mamy ochoty po raz kolejny płacić za coś, co już mamy, a następnie zrobić to znowu i znowu. Wątpię jednak, aby Ubisoft słuchał głosów podobnych do mojego. Nie po to kupuje się prawa do marki.

REKLAMA

Heroes of Might and Magic III zadebiutuje na Steam, Google Play oraz iTunes App Store już 29 stycznia 2015 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA